Кабмін дозволив бронювати 100% осіб: про яку категорію громадян йдеться

Кабмін дозволив бронювати 100% осіб: про яку категорію громадян йдеться

Кабінет міністрів України дозволив бронювати від мобілізації 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів, а також прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це йдеться у постанові Кабміну від 14 січня 2025 року. Крім того, про це повідомляє МОЗ України.

Так бронюванню підлягають всі військовозобов’язані медичні працівники (але якщо вони працюють у відповідних закладах  за основним місцем роботи):

  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • закладів громадського здоров’я;
  • установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові.

Однак для решти фахівців, які працюють у медустановах, обмеження щодо "броні! залишаються чинними.

Також право на 100% бронювання отримали усі військовозобов’язані, які займають посади прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"Прийняте рішення про бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатись за окремими дозволами, що зменшує навантаження як на лікарні, так і на Міністерство оборони. Таким чином, лікарні більше не витрачають час і зусилля на отримання спеціальних дозволів, а міністерство звільняється від необхідності розглядати численні окремі запити", - додали у МОЗ.

Також у відомстві нагадали про інших осіб, що не мають обмежень у бронюванні:

  • Співробітники підприємств, визначених Мінстратегпромом як критично важливі для економіки та оборонно-промислового комплексу.
  • Працівники спеціалізованих установ ООН, закордонних дипломатичних установ, представництв міжнародних організацій, міжнародних судових органів, а також міжнародних та неурядових організацій, членами або учасниками яких є Україна відповідно до міжнародних договорів.
  • Члени штатних збірних команд з олімпійських та неолімпійських видів спорту, а також спорту осіб з інвалідністю (перелік затверджується Мінмолодьспорту).
  • Працівники критично важливих установ паливно-енергетичного комплексу та їхніх підрядних організацій, що забезпечують безперебійне функціонування енергетичної та газотранспортної систем, визначені Міненерго.
  • Спеціалісти з технічного адміністрування Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а також постачальники електронних комунікаційних послуг і мереж, визначені Мінцифри та включені до аварійно-відновлювальних бригад.
  • Протезисти, техніки та інженери-протезисти, які за останні три місяці працювали не менше 50% робочого часу (з відповідним обґрунтуванням).
  • Священнослужителі за переліком посад, затвердженим ДЕСС.

Нагадаємо, що керівник може анулювати бронювання працівника на порталі "Дія".