У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки

У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки Фото "Суспільне"

Сіверськодончанка Олександра Наділька зараз мешкає у шелтері на базі Дніпровського підприємства українського товариства сліпих (УТОС). Її квартиру у Сіверськодонецьку зайняли росіяни, а знати житло у Дніпрі немає можливості.

Про її історію йдеться у матеріалі «Суспільного».

Зимова куртка — єдина річ, яка залишилася в Олександри з Сіверськодонецька. За словами жінки, на початку повномасштабної війни, через постійні обстріли, разом із сином ховалися по підвалах. Наприкінці березня російський снаряд влучив у квартиру сусідів, додала вона. Тоді й вирішили евакуюватися.

ВПО

Олександра Наділька. Фото "Суспільне"

"На автобус ми прийшли, почалися обстріли з усіх чотирьох боків. Палав поруч будинок дев’ятиповерховий — залетів снаряд. Бігають усі туди-сюди, кричать. Автобуси під’їжджають, всі біжать туди, кому треба і не треба. Аби тільки поїхати звідти", — пригадала Олександра Наділька.

Переселенка зазначила: сіли на перший-ліпший автобус — курсом на Дніпро. Знайомі, що залишились в Сіверськодонецьку, розповіли: в її квартирі зараз живуть росіяни. По приїзду в Дніпро, додала вона, ночувати довелося на вокзалі. А наступного дня разом із сином оселилися в шелтері від українського товариства сліпих.

"Ми зраділи. Ми побачили ліжка, постільну білизну, взагалі. Нам ще сказали, що можна душ прийняти. Винаймати квартиру — немає за що. Я отримую чотири тисячі пенсії, і все", — сказала вона.

У Дніпрі шелтер від УТОС відкрили на другий день повномасштабної війни, зазначив керівник дніпровського підприємства Сергій Кіт. За його словами, тоді йому зателефонував колега та попросив прихистити декількох людей із Харківщини. Ліжка та матраци, пригадав чоловік, звозили від знайомих та з баз відпочинку.

Сергій Кіт

Сергій Кіт. Фото "Суспільне"

"Я думав: ну день-два це побуде. А потім розпочалось сарафанне радіо. Ті розповіли тим, одні залишаються, інші приїжджають. Найбільше людей у нас за один раз було — 130 переселенців ночували в цих стінах", — розповів директор Дніпровського УВП УТОС.

За майже три роки повномасштабної війни Сергій прихистив у шелтері понад тисячу людей. Зараз, за його словами, тут мешкають 26 переселенців із Луганщини та Донеччини. Деяким навіть допомогли відновити втрачений зір. Ушелтер чоловік приймає літніх людей, матерів з дітьми та людей з інвалідністю.

Нагадаємо, у Запорізькій області відкрили шелтер для жінок-переселенок з дітьми.