Україна розгортає роботизовані підрозділи у складі бойових бригад ЗСУ на лінії фронту
Міноборони запускає проєкт, що дозволить масштабувати застосування безпілотних наземних комплексів у війську.
Про це повідомив керівник міноборони Рустем Умєров.
За його словами, Україна збільшує обсяги виробництва цих систем та розгортає повноцінні роботизовані підрозділи у складі бойових бригад Збройних Сил на лінії фронту.
Цей проєкт ґрунтується на досвіді випробувань, які проводилися з літа 2024 року у співпраці з військовослужбовцями.
Безпілотні наземні комплекси довели свою здатність виконувати цілу низку
бойових завдань:
- реалізовувати наступальні та оборонні операції;
- здійснювати логістичне забезпечення підрозділів;
- проводити евакуацію поранених з поля бою;
- мінувати та розміновувати території.
Умєров стверджує, що для створення роботизованих підрозділів врахували досвід бригад, які застосовують такі системи на полі бою.
"Вкрай важливо, що основними постачальниками наземних роботизованих комплексів є провідні вітчизняні компанії. Українські виробники адаптували свої вироби до умов сучасної війни та рекомендацій бойових підрозділів Сил оборони". - додав він.
Нагадаємо, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що ЗСУ переходять на копусну структуру: "Триває реформа організаційної структури Збройних сил. Приступили до реалізації заходів з переходу на корпусну структуру".
Згідно з концепцією реформування та реорганізації Збройних Сил України їх планується перевести на систему управління «корпус-бригада». Корпус складається з декількох тактичних з’єднань, частин родів військ, спеціальних військ, органів управління та забезпечення. Це 4-7 бригад з розгорнутою мережею управління. Вважається, що така система дозволить суттєво зекономити людський та матеріальний ресурс.
- 205 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:00 Примусова мобілізація на окупованій Луганщині: перша партія резервістів вже у навчальних центрах
- 15:00 «ЄС нас кидає»: як роспропаганда підриває довіру до Заходу й що це означає для Луганщини
- 14:00 «Зимова підтримка»-2025: відсьогодні можна оформити 1000 грн у Дії
- 12:00 Омбудсман назвав перешкоди, через які тисячі українців ризикують залишитися без компенсації за зруйноване житло
- 09:17 Окупанти намагалися просунутися у районах Новоєгорівки та Твердохлібового
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Ще одна директорка департаменту звільнилася з ЛОВА 11.11.2025 переглядів: 1006
- З 24 листопада уряд запускає програму «Житловий ваучер», за якою деякі категорії ВПО зможуть отримати 2 млн грн на купівлю або будівництво житла 12.11.2025 переглядів: 758
- “Стоятимемо до перемоги, однак армії необхідні зміни”: сіверськодончанин, підполковник Микола Дубілєв 08.11.2025 переглядів: 655
- Луганських ВПО запрошують на пресконференцію з обласною владою щодо житлового кредитування – як долучитися 13.11.2025 переглядів: 580


Омбудсман назвав перешкоди, через які тисячі українців ризикують залишитися без компенсації за зруйноване житло
Окупанти намагалися просунутися у районах Новоєгорівки та Твердохлібового