Світ путіна і Трампа: США більше не зацікавлені ​​в гарантуванні української та європейської безпеки, - The Telegraph

Світ путіна і Трампа: США більше не зацікавлені ​​в гарантуванні української та європейської безпеки, - The Telegraph

Підсумок розмови президента США Донадльда Трампа з російським президентом володимиром путіним - старт початку переговорі між командами росії і США про війну в Україні, є великою перемогою світогляду путіна.

Про це пише The Telegraph.

Видання підкреслює, що ці переговори проводитимуться без участі України, хоча за попередньої адміністрації США була мантра "нічого про Україну без України".

"Російський президент завжди вважав, що по-справжньому суверенними можуть бути тільки ті країни, які вирішують долі інших. Він завжди був сповнений рішучості того, що росія буде однією з великих держав – разом із Сполученими Штатами та Китаєм – здатних розділити решту світу між ними. Тому він завжди хотів говорити про долю України не з Києвом, а з Вашингтоном . Все інше було б приниженням", - наголошується у статті.

На переконання The Telegraph, Україна зможе перемогти, зберігши державність, тільк в одному випадку, якщо обіцянки голови Пентагону Піта Гегсета про гарантії безпеки, справдяться. Гегсет закликав до гарантій безпеки, достатніх для стримування наступної російської атаки, визнаючи, що це не може бути "Мінськ 3.0".

"Якщо ця обіцянка буде дотримана; якщо Україна втримається за Київ, Харків, Одесу, Херсон і Дніпро; перш за все, якщо вона залишається вільною і стає процвітаючою; тоді можна сказати, що український народ переміг. Так, жахливою ціною та з недосконалим миром – але все одно вони переможуть і матимуть майбутнє", - наголошується у статті.

Проте, як чітко дав зрозуміти Трамп і Гегсет, Америка не зацікавлена ​​в гарантуванні ні української, ні європейської безпеки. Тож форма миру залежатиме від Європи – і це включає Велику Британію.

"Якщо Велика Британія та інші союзники дотримаються свого слова, вони зможуть створити надійну оборону континенту від Чорного моря до Баренцева та від Харкова до графства Керрі", - йдеться у статті.

Водночас The Telegraph описує і альтернативні події: "путін повернеться в Україну за кілька років, забере Харків і Київ. Потім він вторгнеться в країну НАТО, запевнивши, що альянс не буде відповідати своїй риториці колективної оборони. Цілком ймовірно, що він буде правий.Тоді Британія та Європа житимуть у тому, що російські дипломати люблять називати "новою архітектурою європейської безпеки". Це буде світ, де пануватиме погляд путіна на те, що сильні розділяють слабких".

"Тим часом Британія та Європа повинні запитати, чи хочуть вони бути за столом – чи в меню. Настав час прийняття рішень", - підсумовується у статті.