Представники США та росії можуть зустрітися вже наступного тижня - ЗМІ пишуть, що мова йтиме про війну в Україні
Високопосадовці США та росії зустрінуться наступного тижня в Саудівській Аравії, щоб підготувати ґрунт для потенційного саміту лідерів уже наприкінці місяця.
Про це пише Bloomberg.
Метою обговорення є припинення війни в Україні.
"Деталі зустрічі та список учасників ще опрацьовуються, але, за словами осіб, ознайомлених із планами, до складу групи, ймовірно, увійдуть радники з національної безпеки. Мета – узгодити дату до початку священного місяця Рамадан у березні, сказав один зі співрозмовників", - йдеться у матеріалі.
Видання зазначає, що більшість європейських країн поки що не були поінформовані. І хоча передбачається участь представників України, вони, схоже, також не повністю залучені до підготовки. Наприклад, президент України Володимир Зеленський заявив, що не знає про жодне запрошення, і висловив невдоволення тим, що план формується без контролю з боку Києва.
"Неможливо просто сказати: "завтра будуть переговори там", і Україна просто сяде за стіл", — сказав він журналістам на полях Мюнхенської конференції. Крім того, раніше він наголосив, що Київ "ніколи не прийме домовленостей, ухвалених за спиною".
Президент США Дональд Трамп у четвер сам зазначив, що саміт із Володимиром путіним у країнах Перської затоки готується, і що українці братимуть у ньому участь.
"Лідери також обмінялися запрошеннями під час 90-хвилинної телефонної розмови, що стала першим контактом між ними з моменту вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року", - підкреслили у Bloomberg.
Однак Рада національної безпеки Білого дому не відповіла на запит про коментар, так само як і представник Кремля.
"Саудівська влада запросила представників США, росії та України на зустріч у Ер-Ріяді, повідомили обізнані джерела, які відмовилися називати свої імена через чутливість питання. Переговори проводитиме радник із національної безпеки Саудівської Аравії Мусаїд Аль-Айбан, зазначило одне з джерел, додавши, що плани можуть змінитися в останній момент", - повідомили журналісти.
Зокрема очікується, що в переговорах у Саудівській Аравії головну роль від США відіграватимуть радник з національної безпеки Майкл Волц і спеціальний посланець Стів Віткофф. Водночас це викликає питання про роль спеціального представника Кіта Келлога.
"путін збирає команду досвідчених переговорників із десятиліттями досвіду ведення високоставкових перемовин. Серед них – Юрій Ушаков, головний зовнішньополітичний радник Кремля, який має п’ять десятиліть дипломатичного досвіду, а також керівник російської розвідки Сергій Наришкін, який працював із путіним у радянському КДБ. За словами джерел, ключову роль як неофіційний посередник із переговірниками Трампа може відіграти фінансист Кіріл Дмитрієв, який навчався у Стенфорді та Гарварді та має зв’язки з сім’єю президента Росії", - йдеться у матеріалі.
Видання пише, що рівень контактів між сторонами значно зріс за останній тиждень, особливо після різкої промови віцепрезидента США Джей Ді Ванса на Мюнхенській конференції з безпеки, яка приголомшила європейських учасників його особистою критикою їхніх "фундаментальних цінностей" та вразливих демократій.
Нагадаємо, що Келлог озвучив втрати в Україні та прокоментував закінчення війни.
- 130 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:15 Трамп назвав Зеленського "диктатором без виборів"
- 18:00 Забезпечити більше гумпідтримки: у Червоному Хресті підписали меморандум для допомоги жителям Луганщини
- 17:15 В Україні у четвер в одному з регіонів очікується до -20 градусів морозу
- 17:00 Ще одна громада Луганщини збирає дані для оздоровлення дітей
- 16:50 путін "високо оцінює" підсумки переговорів США і рф
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що нібито з’явилися інвестори на хімічних виробництвах Сіверськодонецька 14.02.2025 переглядів: 4098
- На війні загинув 23-річний захисник з Лисичанська 13.02.2025 переглядів: 2803
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку визнали безхазяйними вже понад 500 квартир та «націоналізовують» нежитлові приміщення 16.02.2025 переглядів: 2485
- “Дорога додому”. Сіверськодонецькі музиканти влаштували квартирник у гумхабі у Дніпрі 16.02.2025 переглядів: 1836