Гроссі заявив, що питання ротації на ЗАЕС обговорювалось із Зеленським та Сибігою
Директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що ротація місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС через окуповані території була зумовлена "необхідністю захистити життя" працівників.
Про це пише Суспільне з посиланням на слова Гроссі на пресконференції.
"Те, що сталося зараз, є надзвичайною обставиною, яка була зумовлена неможливістю безпечно провести ротацію. Єдине, що привело нас до цієї надзвичайної ротації таким чином, полягає у тому, що я відповідаю за безпеку свого персоналу, за їхні життя, і я не можу втягнути їх у щось шкідливе", - зазначив Рафаель Гроссі.
Він пояснив, що на ротацію представників місії МАГАТЕ у грудні вплинула атака безпілотника. Згодом ротацію ще раз довелося скасувати.
"Була низка епізодів, які привели мене до висновку, що я не можу ризикувати життям експертів. Будь-які інші політичні міркування, я вважаю, недоречні. Я думаю, що це справді і виключно зумовлено необхідністю захистити життя тих, хто там працює. Це все, що я можу сказати". - зробив заяву очільник МАГАТЕ.
Він також повідомив, що Агентство спілкувалося щодо ротації як з Зеленським, так і Сибігою.
"Тому це не правда, що ми робили це в односторонньому порядку", - уточнив Гроссі.
Зокрема він додав, що отація відбувалася виключно через російську територію. Проте МАГАТЕ не має інформації щодо цього через безпекові причини.
Нагадаємо, що у МЗС заявили, що МАГАТЕ порушило суверенітет України.
- 185 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Катували та грабували цивільних на Харківщині: слідчі ідентифікували 5 бойовиків з Луганщини
- 18:00 “Допомога стане доступнішою”: змінили порядок надання субсидії на оренду житла для ВПО
- 17:02 Стало відомо, якою буде погода в Україні на Великдень
- 17:00 Окупанти у Сіверськодонецьку назвали адресу ще одного будинку, який планують знести
- 16:12 Представник Трампа Віткоф знову зустрінеться із путіним і обговорюватиме Україну
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти вимагають у містян надати доступ до їхніх квартир у Сіверськодонецьку. Якщо не буде власників, їх вскриють 04.04.2025 переглядів: 10359
- "Те, що зараз там відбувається, — дійсно ніби радянське минуле". Фотограф планує випустити зін зі світлинами про Старобільськ 06.04.2025 переглядів: 5934
- ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі нової програми 07.04.2025 переглядів: 5812
- «Місто-примара, ким заселятимуть?» Люди висловилися про стан старих районів Сіверськодонецька 04.04.2025 переглядів: 4046