Через дії Трампа ЄС готується до прийняття нової хвилі біженців з України, - Politico
Загроза тривалої війни в Україні без військової підтримки Сполучених Штатів змушує політиків Європейського Союзу думати про появу нової хвилі величезної кількості біженців.
Про це пише Politico.
"Якщо путін посилить цю війну ще більше і американська підтримка зникне, і якщо це призведе до більшого руху біженців … нам потрібен обов’язковий розподіл українських біженців по всьому ЄС відповідно до справедливого механізму", – заявила міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер.
Згідно з даними Євростату, у грудні минулого року понад 4,3 мільйона людей перебували під тимчасовим захистом у європейських країнах після втечі від вторгнення росії в Україну.
Наразі Німеччина, Польща та Чехія прийняли найбільше українських біженців, і у разі нової, більшої хвилі біженців, "це доведеться змінити", – сказала Фейзер.
Фейзер додала, що наразі вона не очікує ще одного великого сплеску біженців і що це "лише сценарій", який міністри мають обговорити. За її словами, Німеччина підтримуватиме Україну, "поки триває жахлива атака путіна на Україну".
Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер, який заявив, що використає свій візит до Брюсселя, щоб офіційно повідомити Європейську комісію про намір нового австрійського уряду припинити возз’єднання сімей, ы оцінив перспективу збільшення кількості українських біженців приблизно в тому ж ключі.
"На душу населення Австрія очевидно прийняла більше [біженців], ніж багато інших країн", — сказав Карнер. Країна зробила свій внесок і тепер хоче зосередитися на інтеграції людей, які вже там, сказав він: "Це також причина, чому ми зараз припиняємо возз’єднання сімей".
В абсолютному вираженні Німеччина, Польща та Чехія прийняли найбільшу кількість біженців, близько 1 мільйона осіб під тимчасовим захистом як у Німеччині, так і в Польщі. Але якщо порівнювати з місцевим населенням, Балтія, Словаччина та Ірландія також були ключовими напрямками.
- 65 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:04 Європа пропонує розгорнути "небесний щит" над Україною зі 120 винищувачів, - The Guardian
- 15:00 На Київщині луганські ВПО можуть отримати одяг та взуття
- 14:30 Туреччина наполягає на своїй участі у безпеці Європи і розгляне відправку миротворців в Україну, - ЗМІ
- 14:00 Окупанти на Луганщині відбирають у населення дрова, – “Жовта стрічка”
- 13:38 Залужний звинуватив США у "руйнуванні світового порядку"
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Черкащині до 15 років тюрми засудили переселенця з Луганщини, який передавав дані росіянам 26.02.2025 переглядів: 3658
- Серед сіверськодонецьких ВПО проводять опитування щодо потреби у житлі 26.02.2025 переглядів: 2688
- Кого ще в “лнр” можна гнати стусанами за прикладом Моргунова з Сіверськодонецька 04.03.2025 переглядів: 2273
- Окупанти хочуть знести будинок по Хмельницького у Сіверськодонецьку 05.03.2025 переглядів: 1491