російська армія просувається на Курщині: що кажуть аналітики (КАРТА)
Російська армія наступає у Курській області росії.
Про це повідомили у Deepstate.
"Ворог просунувся в Старій Сорочині та Новій Сорочині", - заявили аналітики.
У звіті ISW (Інститут вивчення війни) йдеться про те, що, ймовірно, російські сили мають намір використати обмежене просування в Сумську область для повного витіснення українських військ із Курської області серед інших цілей.
"Російське військове командування, ймовірно, наказало своїм військам перекрити трасу Н-07, щоб ускладнити українську логістику в Курському виступі, а також у межах довгострокової спроби змусити українські сили відійти з Курської області під загрозою оточення", - пишуть аналітики.

Зокрема, як зазначають експерти, російським силам доведеться подолати близько 35 кілометрів, щоб оточити українські війська в Курській області, і ця операція буде складною, якщо українські війська вирішать обороняти трасу для підтримки свого виступу.
"Геолоковані кадри, опубліковані 7 березня, свідчать про те, що російські війська, зокрема, ймовірно, підрозділи 22-го мотострілецького полку (72-га мотострілецька дивізія, 44-й армійський корпус [АК], Ленінградський військовий округ [ЛВО]), захопили Стару Сорочину (на північний захід від Суджі). Геолоковані кадри, опубліковані того ж дня, також вказують на просування російських військ на південний схід від Миколаєво-Дар’їного (на північний захід від Суджі)", - розповіли в Інституті вивчення війни.
Водночас російські воєнні блогери стверджують, що росіяни захопили Нову Сорочину (на північний захід від Суджі) та Миколаївку і Вікторівку, а також просунулися поблизу Малої Локні (усі населені пункти розташовані на північний захід від Суджі).
Також російські воєнні блогери також стверджують, що росіяни просунулися в районах Курилівки та Гуєвого (обидва на південь від Суджі).
Зокрема представник української бригади, що діє в Курському напрямку, заявив, що російські війська атакують слабкі місця української оборони невеликими піхотними групами і час від часу здійснюють механізовані штурми.
NYT пише, що завдяки солдатам з КНДР та добре навченим підрозділам безпілотників, росіяни досягають на Курщині переваг.
Видання наголошує, що якщо українські війська в Курській області будуть відрізані або змушені відступити, то це буде значним "ударом" для України.
Медіа зазначає, що свого часу вторгнення в Курську областьпідняло бойовий дух українців та надало потенційний козир у будь-яких мирних переговорах. Але виведення військ може послабити позиції України, доки Трамп намагається форсувати переговори щодо врегулювання.
- 343 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 ВПО можуть пройти безкоштовне навчання та отримати роботу: деталі проєкту
- 17:00 Засудили зрадників, які брали участь у захопленні Сіверськодонецька та Рубіжного
- 15:00 Окупанти на Луганщині посилили патрулювання та вчать виявляти прихильність до тероризму у дітей
- 13:00 «Все місто завалене сміттям»: у Сіверськодонецьку скаржаться на звалища у дворах
- 11:00 У Дніпрі відкрили фотовиставку «Добровольці Луганщини» (ФОТО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Голова Сіверськодонецької РДА Роман Власенко задекларував понад 1,3 млн грн зарплати за 2025 рік 10.03.2026 переглядів: 679
- На Сумщині під час несення служби помер військовий з Луганщини 10.03.2026 переглядів: 514
- У Сватівському хабі родинам з Луганщини видали 206 продуктових наборів за лютий 09.03.2026 переглядів: 429
- «Я втомився починати все спочатку»: луганський доброволець — про війну, втрати та життя в еміграції 12.03.2026 переглядів: 402


«Все місто завалене сміттям»: у Сіверськодонецьку скаржаться на звалища у дворах
У Дніпрі відкрили фотовиставку «Добровольці Луганщини» (ФОТО)
На Луганщині ворог вів вогонь зі ствольної артилерії 