«Вікі любить пам’ятки 2024»: світлина сіверськодонецького фотографа виграла конкурс
Найкращою світлиною Луганської області у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» стало фото Іллінської церкви у Варварівці, нині окупованої росією. Автор — сіверськодонецький фотограф Вячеслав Непран. Фото зроблене 29 травня 2020 року.
Про це йдеться на сайті конкурсу.
Іллінська церква — пам’ятка архітектури місцевого значення 1861 року, охоронний номер 140216-Лг. Окремої статті у Вікіпедії ще не існує.
«Кожне фото пам’ятки, яка зараз знаходиться в окупації — особливо цінне, адже ми не знаємо, чи вона все ще ціла і чи не зруйнують її пізніше. Світлин Іллінської церкви у Варварівці на Вікісховищі всього 9 (разом з фотопереможцем), тож на рахунку кожне зображення, кожен ракурс, кожен погляд людини на храм, який тепер перебуває під постійною небезпекою», — прокоментувала прессекретарка «Вікімедіа Україна» Ольга Мілянович.
Сам Вячеслав сказав, що для нього участь у фотоконкурсі — «власна розповідь про Луганщину, яка знаходиться під окупацією».
Іллінська церква вперше представляє Луганську область серед переможців конкурсу. У попередніх роках серед пам’яток, фото яких відзначило журі у регіоні, були: готель «Україна» та танк Mark V у Луганську, Свято-Миколаївський кафедральний собор в Алчевську, будинок народної школи у Михайлівці (Алчевський район), церква святого Феодосія у селі Михайлівка (Сіверськодонецький район), будівля залізничного вокзалу у Сватовому, церква Іоана Предтечі у Мілуватці, Миколаївська церква у Тарасівці, «Японський» манеж Деркульського кінного заводу у Данилівці, кам’яна церква Різдва Богородиці у Новобілівці та Успенська церква в Осиновому.
У конкурсних списках пам’яток області 1619 об’єктів культурної спадщини, тільки 508 (31%) з яких проілюстровані світлинами у Вікісховищі. 2024 року троє учасників та учасниць завантажили 139 світлин 104 об’єктів (зображення 21 пам’ятки завантажено вперше). За весь час проведення конкурсу фото пам’яток Луганської області подавали 99 учасників та учасниць.
Читайте інтерв’ю: “Сєвєродонецький фотограф Вячеслав Непран про Францію, творчі плани та мрію повернутися”
- 693 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:00 Сіверськодонецьке агентство інвестицій закупило детектори дронів на майже 100 тис. грн
- 12:00 Луганських ВПО запрошують на заняття з подолання стресу у Києві
- 10:30 ЛОВА: окупанти придумали новий привід відключення води, у Сіверськодонецьку на зиму будинок залишили без даху
- 09:00 Сили оборони відбили 13 ворожих атак на сході
- 17:30 Змінився граничний розмір доходу для надання допомоги на проживання ВПО
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Лісова дача»: для чого Сіверськодонецька МВА придбала комплекс на Закарпатті 08.01.2026 переглядів: 736
- Загинув військовий з Луганщини Ігор Орлов: його поховають у Львові 06.01.2026 переглядів: 652
- Перший заступник Харченка перед Новим роком отримав понад 150 тис. грн зарплати 04.01.2026 переглядів: 637
- Окупанти скасовують соціальні виплати на Луганщині, - ЦНС 05.01.2026 переглядів: 417


Сіверськодонецьке агентство інвестицій закупило детектори дронів на майже 100 тис. грн
ЛОВА: окупанти придумали новий привід відключення води, у Сіверськодонецьку на зиму будинок залишили без даху
Сили оборони відбили 13 ворожих атак на сході