Впевненність у продовженні боротьби та слабка віра у кінець війни: соціологиня розповіла про настрої українців
Значна частина українців впевнена в продовженні боротьби з росією, навіть якщо США припинять чи скоротять допомогу.
Детальніше про це розповіла соціологиня і засновниця Gradus Research Євгенія Близнюк.
"На мою думку, на цей показник впливає сприйняття цієї війни як екзистенційної. Тобто війни за саме існування не тільки країни, але і народу. Це ставлення зʼявилося після дій рф на тимчасово окупованих територіях, де весь світ жахався масовими вбивствами і стратами", - сказала соціологиня.
Вона додала, що у свідомості українців іншого шляху, окрім як боронитися, немає. Зокрема впевненість підсилюється довірою до ЗСУ, адже від початку війни саме вони тримають першість у категорії суспільної довіри.
"Також позитивний вплив на впевненість українців у власних силах має збільшення внутрішнього виробництва зброї та військової техніки, а також готовність підвищити обсяги допомоги з боку інших країн світу, перш за все країн Європи", - зазначила Близюк.
Згідно зі слів експертки, серед опитаних у рамках дослідження лише близько чверті українців наразі сподіваються, що війна закінчиться до кінця поточного року.
"В цьому показнику відображається не тільки і, можливо, не стільки обʼєктивна оцінка ситуації, як величезна втома від життя у війні. Тож я інтерпретую цей показник як прояв надії нашого суспільства на краще", - пояснила Євгенія Близнюк.
- 330 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Кремінська МВА виділила ще 315 тис. грн на підтримку військових, ветеранів та їхніх родин
- 18:00 Сили оборони уразили склад пально-мастильних матеріалів на ТОТ Луганщини
- 17:00 Ще двом лисичанам призначили грошову компенсацію за програмою «єОселя»
- 16:00 В Україну репатріювали тіла 261 загиблого: триває ідентифікація
- 15:00 Програму житлових кредитів для ВПО 60+ із Сіверськодонецької громади продовжать, - Бойко
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На війні загинув військовий з Луганщини Ігор Меженський 11.08.2026 переглядів: 832
- В окупованому Сіверськодонецьку знесли ще одну багатоповерхівку (ФОТО) 06.08.2026 переглядів: 763
- У Сіверськодонецькій МВА розповіли, коли зможуть провести дорозіграш за кредитною програмою для ВПО 60+ 07.08.2026 переглядів: 634
- «Півторалітрова пляшка "Прозорої" може коштувати комусь життя». Андрій Єременко — про бої за Луганщину, відповідальність і повернення до цивільного життя 07.08.2026 переглядів: 596


Програму житлових кредитів для ВПО 60+ із Сіверськодонецької громади продовжать, - Бойко
Житло для сіверськодончан 60+: у Держмолодьжитлі визначили переможців дорозіграшу за програмою
До 180 тис. грн: ВПО Попаснянської громади можуть отримати компенсацію за житловим кредитом
