США готові керувати експлуатацією АЕС в Україні
США могли б керувати експлуатацією атомної станції в Україні "з дуже невеликими проблемами", якщо про це буде прийнято політичне рішення.
Про це заявив міністр енергетики США Кріс Райт, пише Bloomberg.
"Разом із місцевими експертами ми залучимо висококласних ядерних експертів із Сполучених Штатів, і разом ми приймемо мудрі рішення", — сказав Райт, додаючи, що "Америка сповнена досвіду в цій галузі".
Райт сказав, що поки що не було жодного діалогу про можливість купівлі американськими компаніями такого об’єкта, як Запорізька атомна електростанція в Україні, найбільша в Європі, яка була окупована росіянами з початку війни.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп висловив ідею допомогти в експлуатації електричної інфраструктури в Україні під час розмови з президентом країни Володимиром Зеленським у середу.
"Він сказав, що Сполучені Штати можуть бути дуже корисними в управлінні цими електростанціями завдяки своєму досвіду в електроенергетиці та комунальному господарстві США", — сказала журналістам прес-секретар Білого дому Каролайн Лівітт пізніше в середу. "Американська власність на ці станції була б найкращим захистом цієї інфраструктури та підтримкою української енергетичної інфраструктури".
Проте сам Зеленський заявив, що говорив з Трампом тільки про ЗАЕС, а не про всі електростанції і атомні станції України.
- 209 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:00 Луганчан запрошують долучатися до складу Ради ВПО при обласній адміністрації
- 13:30 Сіверськодончани організували концерт для військових у Дніпрі (ФОТО)
- 12:00 “10.22.24”: у День ЗСУ на ТОТ провели акцію, до якої долучилися жителі Луганська та Сіверськодонецька
- 10:30 Які витрати на підтримку ВПО заклали у Держбюджеті-2026
- 09:00 Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 876
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 771
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 673
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 621


Сіверськодончани організували концерт для військових у Дніпрі (ФОТО)
“10.22.24”: у День ЗСУ на ТОТ провели акцію, до якої долучилися жителі Луганська та Сіверськодонецька
Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині