"Бомби все ще летять, але є нюанс", - у Forbes пояснили, чому "золота епоха" КАБів виявилась короткою
Українські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБИ) ефективно зривають наведення російських плануючих бомб.
Про це пише Forbes.
Fighterbomber, неофіційний Telegram-канал ВПС росії, заявив, що широко відомі та небезпечні авіабомби КАБ або УМПК з супутниковим наведенням мають точність до 15 футів близько 5 м від цілі. Коли ж одна з таких керованих бомб, яка здатна долати відстань до 40 км та нести сотні чи навіть тисячі кг вибухівки, промахується на значну відстань, це викликає чимало уваги.
Такий промах може свідчити про те, що українські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), здатні порушувати сигнал між КАБ і навігаційними супутниками. І вони стають дедалі поширенішими.
Запис з одного російського дрона їхню демонструє ефективність реальному часі. На відео дрон кружляє над якоюсь будівлею поблизу лінії фронту в Україні та, схоже, готується оцінити наслідки удару КАБом. Приціл дрона націлений на конкретну будівлю. Але вибух від КАБ відбувається за сотні метрів у відкритому полі.
Подібні промахи, за повідомленнями, стають звичними вздовж усієї 1100-кілометрової лінії фронту, оскільки українські "глушилки" охоплюють усе більше ключових напрямків.
"Золота епоха божественного УМПК виявилася короткою. Бомби все ще летять. Але є нюанс: усі системи супутникової корекції "вийшли з чату". І причина одна — українські глушилки стали настільки ефективними й численними, що "перенасичують фронт"", - зазначив Fighterbomber минулого місяця.
Ці авіабомби не можуть стабільно зв’язатися з супутниками ГЛОНАСС — російською та менш досконалою версією GPS. Без постійного сигналу для корекції траєкторії, КАБ часто збиваються з курсу й вибухають.
"Ймовірно, Україна використовує декілька типів глушилок. Хоча КАБи втрачають точність по всій лінії фронту, один із провідних виробників українських РЕБ підтвердив, що їхні системи покривають лише окремі важливі напрямки — зокрема Харків на півночі й Запоріжжя на півдні", - пише видання.
Нова глушилка Lima від української компанії Night Watch — не просто створює радіошуми.
"Ми застосовуємо цифрове глушіння. Це поєднання глушіння, підміни сигналів та кібератак на навігаційний приймач. Після розгортання нашої системи точність бомбардувань спочатку знизилася, а потім, усвідомивши неефективність таких атак і неможливість досягти цілі, ворог узагалі припинив обстріли обласних центрів", - розповів представник 10-особової команди Night Watch в інтерв’ю Forbes.
Деякі КАБи все ще застосовуються. Проте, ймовірно, на тих ділянках, де українські сили ще не розгорнули найсучасніші засоби РЕБ.
"З розгортанням глушилок ці бомби дедалі частіше відхилятимуться від цілей і вибухатимуть на полях замість будівель, де можуть перебувати українські військові", - наголосили у матеріалі.
- 487 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 За програмою «Житло для ВПО з ТОТ» житло придбали 3 тисячі родин
- 17:00 У Кремінській громаді збільшили виплати для випускників
- 15:00 €140 млн на житло: Банк розвитку Ради Європи підтримав програми для ветеранів і ВПО
- 13:00 СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
- 10:58 Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 2095
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1664
- На війні загинув сіверськодончанин Іван Білянський 16.06.2026 переглядів: 1095
- Уродженця Луганщини, який воював проти ЗСУ, засудили до довічного ув’язнення 16.06.2026 переглядів: 1058


СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
Вчора на Лиманському напрямку росіяни атакували 14 разів
