Суд визнав винним у держзраді жителя Сіверськодонецька, який став депутатом в окупаційній «мерії»
Прокурори Рівненської обласної прокуратури в суді довели вину жителя Луганщини у державній зраді та колабораціонізмі. Рівненський міський суд призначив йому покарання у вигляді 15 років ув’язнення з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком 15 років.
Про це повідомляє Рівненська обласна прокуратура.
Прокурори довели, що 50-річний радник директора однієї зі шкіл Сіверськодонецька у 2023 році погодився на пропозицію окупантів та взяв участь у незаконних виборах до «ради Сіверськодонецького муніципального округу лнр». Він став «депутатом» від партії «єдіная росія».
«На злочин зрадник пішов свідомо, розуміючи, що діє всупереч інтересам України, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканності та державній безпеці нашої країни, оскільки нині він – представник незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території», – пояснили у прокуратурі.
Досудове розслідування проводили слідчі Управління СБУ в Рівненській області. Рішення суду ще не набрало законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.
Оскільки держзрадник перебуває на окупованій території, судовий розгляд здійснювався за спеціальною процедурою in absentia (заочно). Строк відбуття покарання рахуватимуть з моменту його затримання.
Нагадаємо, за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури заочно повідомили про підозру чотирьом псевдопосадовцям самопроголошеної «лнр», які у складі організованої групи здійснювали інформаційно-підривну діяльність проти України.
- 1467 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:37 Окупанти атакували 12 разів із застосуванням артилерії та безпілотників, – Харченко
- 18:00 На Алеї Захисників Луганщини у Дніпрі встановили меморіал загиблим прикордонникам
- 17:00 Гумштаб Лисичанської МВА переїхав на новий Telegram-канал
- 15:00 На Запоріжжі загинув 44-річний військовий з Рубіжного
- 12:30 Луганський театр урочисто відкрив новий сезон у Києві. Колектив підтримало обласне керівництво
Найпопулярніші новини за тиждень:
- ЛОВА: На Луганщині партизани знищили обладнання на залізниці, ускладнивши логістику окупантам (ВІДЕО) 14.10.2025 переглядів: 5881
- Вища рада правосуддя звільнила суддю з Луганщини за істотний дисциплінарний проступок 14.10.2025 переглядів: 3442
- Лисичанська МВА почала прийом заяв на допомогу дітям військових до Дня Святого Миколая 14.10.2025 переглядів: 2111
- Окупанти атакували поблизу одинадцятьох населених пунктів на східних напрямках 15.10.2025 переглядів: 1294