Перемовини у Саудівській Аравії: що відомо станом на вечір 24 березня
Українська делегація проведе повторні перемовини з делегацією Сполучених Штатів після зустрічі представників США з представниками росії у Ер-Ріяді, у понеділок, 24 березня.
Це підтвердив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні.
Зеленський сказав, що нещодавно говорив з міністром оборони Рустемом Умєровим, який наразі перебуває в Саудівській Аравії для переговорів з американською делегацією.
За словами президента, після зустрічі у неділю українська делегація проведе з американською делегацією додаткову зустріч.
"Вчора відбулася зустріч з американською командою. Сьогодні представники Сполучених Штатів говорили з командою війни – із представниками росії. Після того – знову зустріч української та американської команд. Я очікую також і нової доповіді. Нам потрібен рух до реального миру, до гарантованої безпеки, і це нам потрібно усім: в Україні, в Європі, в Америці", - сказав президент України.
Політик наголосив, що росія є єдиним суб'єктом, який затягує цю війну. Він підкреслив, що рф знущається з українців та з усього світу зокрема.
"І щоб дотиснути росію до миру, потрібні сильні речі, сильні кроки", - зазначив Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що 23 березня в Ер-Ріяді зустрічались українська та американська делегації.
24 березня американські представники зустрічалися з росіянами. Ця зустріч делегацій, як пишуть ЗМІ, була закритою. Журналістів попросили покинути територію готелю The Ritz-Carlton, де вони проводилися.
Російські медіа заявили, що зустріч сторін тривала понад 12 годин, а у вівторок, 25 березня, представники опублікують спільну заяву.
Слід також додати, що Дональд Трамп заявив, що на перемовинах обговорювалися питання власності українських АЕС і територій, про що повідомляє Європейська правда.
Так журналісти запитали у Дональда Трампа, чи порушують США в переговорах з Росією вимогу повернути незаконно депортованих з окупованих територій дітей. Він же відповів, що "це одна з речей, про які ми говоримо", але "жодних рішень поки не було ухвалено".
"Ми зараз говоримо про території. Ми говоримо про лінії розмежування, ми говоримо про енергетику, право власності на електростанції", - пояснив президент США.
Згідно зі слів американського лідера, "дехто каже, що Сполучені Штати повинні володіти електростанцією, а потім працювати в цьому напрямку, тому що у нас є досвід, щоб відремонтувати її, тощо-тощо".
Він додав, що обговорення стосується "права власності на велику атомну електростанцію", але більше подробиці не надав.
- 382 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:00 На окупованій Луганщині годинами стоять у чергах за пальним, – “Жовта стрічка” (ВІДЕО)
- 13:00 Судитимуть трьох «заступників міністрів» окупаційного «уряду лнр»
- 12:00 Луганських ВПО просять пройти опитування щодо працевлаштування
- 11:05 Відтермінували ліквідацію “сєвєродонецького аеропорту”
- 10:00 Піротехніків Луганщини відзначили державними нагородами
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Містяни рознесли окупантів під їх хвалебними одами про себе: «Достатньо пройти містом і зрозуміти, що реальність дуже далека від заяв» 29.08.2025 переглядів: 19999
- Вересневі зміни: виплати, пільги, стипендії для ВПО та інших українців 01.09.2025 переглядів: 2405
- До 2 млн грн на житло: Уряд розширює програму єВідновлення для ВПО 27.08.2025 переглядів: 2152
- Комітет ВРУ підтримав зміни до механізмів компенсації за зруйноване житло 29.08.2025 переглядів: 1570