СБУ повідомила про підозру двом “керівникам” окупаційної влади Луганщини, третього – оголосила у розшук
Керівникам окупаційних адміністрацій Сорокиного (колишній Краснодон) та Лисичанська СБУ повідомила про заочну підозру у колабораційній діяльності.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Перший фігурант у минулому був заступником мера міста й депутатом Луганської обласної ради від забороненої партії регіонів.
Від початку російської агресії він перейшов на бік ворога і з 2014 року беззмінно очолював окупаційну «адміністрацію міста Краснодона та Краснодонського району».
За даними слідства, у жовтні 2023 року окупанти «перепризначили» його «головою муніципального утворення Краснодонський муніципальний округ лнр».
Ще одним зловмисником є експрацівник знищеного окупантами АТ «Лисичанськвугілля».
На початку минулого року зрадник влаштувався «першим заступником голови адміністрації муніципального утворення місто Лисичанськ».
Слідчі дії щодо третього правопорушника вже завершили. Його оголосили у розшук, справу скерували до суду.
Йдеться про ексдиректора комунального підприємства, який через членство в кремлівській партії «єдіная росія» став депутатом, а потім «головою ради Кремінського муніципального округу лнр».
«Колаборанти забезпечують підпорядкування агресору окупованих громад Луганської області, беруть участь у російських пропагандистських заходах», – пояснили в СБУ.
Їм інкримінують ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до 10 років тюрми та конфіскацію майна.
Досудове розслідування проводить ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, за доказовою базою Служби безпеки термін ув’язнення заочно отримала ще одна зрадниця, яка пішла на співпрацю з агресором на Луганщині. Вона очолювала посаду в органах виконавчої влади самопроголошеної «лнр».
- 363 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Від Рубіжанської громади військовим виплатили понад мільйон гривень допомоги
- 18:00 Луганським ВПО, які заселилися до гуртожитку в Києві, надали комплекти постільної білизни
- 17:00 Екологи розрахували чергові збитки довкіллю через агресію рф у Сіверськодонецькому районі на понад 249 мільйонів...
- 16:00 До луганського гумхабу на Черкащині надійшла партія одягу – як отримати
- 15:20 В Україну з полону рф повернулися поранені і тяжкопоранені: ще один етап обміну (ФОТО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заговорили про приміське залізничне сполучення у районі Сіверськодонецька 06.06.2025 переглядів: 15190
- «Це що за свавілля?». Сіверськодончани обурені вимогами окупантів 09.06.2025 переглядів: 6679
- Продовження "Павутини": ЗСУ уразили літаки на "Саваслейці" та завод з виготовлення антен для "шахедів" 09.06.2025 переглядів: 3982
- Окупанти визнали, що Луганщина палає. Але про Сіверськодонецьк мовчать 09.06.2025 переглядів: 3602