росія готується до масштабного наступу на Донбасі: що відомо
Армія росії готується до масштабних наступальних дій у квітні, зараз у тилових районах підрозділи рф проходять підготовку на полігонах.
Про це повідомив командир 1-го штурмового батальйону Третьої штурмової бригади Володимир Фокін в ефірі Новини.Live.
“російська федерація попередньо на квітень готує наступ. Є підрозділи, які знаходяться зараз у тилових районах. На нашому напрямку це орієнтовно — 2−3 дивізії. У них є резерви, вони нормально укомплектовані особовим складом і вже понад місяць знаходяться на полігонах і проходять підготовку до своїх майбутніх дій”, - повідомив Фокін.
Водночас бійці 3-ї ОШБр роблять усе можливе для того, щоб підготуватися до наступу.
Керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко також говорить про наступ рф навесні, але називає інший місяць.
"росія готує резерви для чергової спроби ривку на фронті в травні", - написав він.
У звіті Інституту вивчення війни (ISW) йдеться, що наступ рф готуж поблизу міста Лиман у Донецькій області і має десятикратну перевагу в живій силі.
"Російські війська розширюють свій плацдарм на північний схід від Лиману в межах взаємо-підсилювальних зусиль зі створення умов для захоплення Борової та Лиману в найближчі місяці", - пише ISW.
Нагадаємо, аналітичний проєкт DeepState підрахував, що протягом березня російська армія окупувала 133 кв км української території — це показник співставний з квітнем та червнем 2024 року. Водночас триває падіння результативності військ рф: у порівнянні з листопадом місячні втрати території впали у майже 6 разів.
- 313 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 47-й артбригаді ЗСУ присвоїли ім’я Семена Лощенка – офіцера УНР з Луганщини
- 18:00 Ще понад 700 тис. грн допомоги виплатили сіверськодонецьким військовим
- 17:00 У Мінрозвитку розповіли, як формується черга на бронювання коштів житлових ваучерів для ВПО з ТОТ
- 16:00 169 тис. українців залишилися без пенсій: Лубінець розкритикував Мінсоцполітики
- 15:00 Рубіжанська громада визначає потреби в оздоровленні дітей: стартувало опитування батьків
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пішла з життя журналістка SD.UA Анастасія Брюханова 01.04.2026 переглядів: 3734
- Заступниця начальниці Сіверськодонецької МВА задекларувала понад 1,1 млн грн зарплати за 2025 рік 01.04.2026 переглядів: 1547
- Заступниця голови Луганської ОДА Романенко задекларувала понад 1,3 млн грн зарплати за рік 07.04.2026 переглядів: 844
- У структурі Луганської ОДА планують масштабні зміни (РОЗПОРЯДЖЕННЯ) 01.04.2026 переглядів: 774


47-й артбригаді ЗСУ присвоїли ім’я Семена Лощенка – офіцера УНР з Луганщини
У Мінрозвитку розповіли, як формується черга на бронювання коштів житлових ваучерів для ВПО з ТОТ
169 тис. українців залишилися без пенсій: Лубінець розкритикував Мінсоцполітики