росії вже не подобається тарифна війна Трампа після введення 104% мита проти Китаю
росія звинуватила США в порушенні правил міжнародної торгівлі, встановивши 104% мита на імпорт з Китаю.
Про це заявила офіційна представниця МЗС рф Марія Захарова, повідомляє BBC.
"Вашингтон, схоже, не зв'язаний нормами права міжнародної торгівлі", - сказала Захарова.
Коли в лютому Дональд Трамп підвищив прикордонні податки на китайські товари на 10%, Китай поскаржився до Світової організації торгівлі (СОТ), яка займається вирішенням торгових суперечок.
Захарова каже, що тарифні рішення, прийняті Трампом, "порушують фундаментальне правило СОТ".
росія була виключена зі списку з понад 60 країн, які постраждали від останніх тарифів Трампа, але Захарова сказала, що рф вживає заходів для мінімізації будь-якої можливої шкоди шляхом посилення взаємодії з Китаєм.
Нагадаємо, 7 квітня радник президента рф і переговірник з США Кіріл Дмитрієв назвав лідерством нові митні тарифи, які ввів Дональд Трамп проти країн світу, але не проти росії.
"Трамп робить сміливі кроки, щоб зупинити банкрутство США, повернути робочі місця, заохочувати інвестиції та відновити економіку. Це лідерство", - написав він.
Водночас митні тарифи трампа вплинули на ціну російської нафти Urals, яка срімко падає у ціні і досягла відмітки $50 за баррель. Це посилює тиск на державний бюджет рф, який і так зростає через військові витрати на агресію проти України. У бюджеті росії розраховували на ціну 70$ за баррель.
- 254 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 На Київщині створять житлове містечко для ВПО
- 16:00 На Луганщині підтопило 15 мостів
- 14:00 «Досі горить». У Луганську влучання у нафтобазу
- 13:00 Окупанти продають годину інтернету у Сіверськодонецьку за 170 грн у кафе
- 11:30 Окупанти створили збірну «лнр» з керування дронами. У Сіверськодонецьку будинок пофарбували лише наполовину
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Донеччині загинув військовий з Луганщини Максим Тищенко 18.02.2026 переглядів: 648
- На Чернігівщині поховали загиблого захисника з Луганщини Григорія Сергєєнка 19.02.2026 переглядів: 544
- Ще низку квартир у Сіверськодонецьку окупанти хочуть визнати «безхазяйними» 20.02.2026 переглядів: 473
- Гачок у сумці й нове життя на Хмельниччині: історія майстрині з Луганщини 16.02.2026 переглядів: 470


На Київщині створять житлове містечко для ВПО
На Луганщині підтопило 15 мостів
«Досі горить». У Луганську влучання у нафтобазу