Літній наступ росії "приречений на провал", - The Telegraph
Російські сили активізували атаки на українські позиції, а Київ попереджає, що резерви рф накопичуються в підготовці до масштабного наступу.
Про це йдеться у матеріалі The Telegraph.
Однак, за словами експертів, надії путіна захопити більше територій перед підписанням перемир’я приречені на провал. Проблемою є те, що його армія й надалі потерпає від проблем, неефективності та некомпетентності.
Фахівці кажуть, що російські війська майже вичерпали запаси танків і бронетехніки, а отже не зможуть скористатися навіть незначними успіхами. Крім того, завдяки здатності України завдавати ударів за допомогою дронів, росія, ймовірно, не зможе зібрати достатню кількість військ для прориву.
Дмитро Жмайло, виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці, сказав The Telegraph: "Зараз будь-який наступ росії на фронті є неможливим. росія не має великих військових перемог, тому намагається створити враження, ніби відбуваються масштабні просування та переваги. На місці ми цього не бачимо".
Минулого місяця Володимир Зеленський і посадовці G7 попередили, що рф готує новий наступ, зокрема висловлювались побоювання щодо можливого зосередження ударів на Сумській та Харківській областях. Якщо ці регіони потраплять під контроль росії, путін зможе отримати перевагу на переговорах у майбутньому.
У середу начальник Генштабу України Олександр Сирський повідомив, що наступ "вже розпочався".
Однак Джон Харді, заступник директора Програми з питань Росії у Фонді захисту демократій, сказав, що росіяни лише збільшили темпи штурмів, але це дуже обмежено за масштабом.
"Вони можуть пробити діру в українській лінії оборони, але не здатні прорватися далі і досягти оперативного прориву", - зазначив Харді.
Найбільші шанси для прориву, за словами експертів, росія може мати на Сумському напрямку, оскільки українські війська відступають у регіон після швидкої атаки рф у сусідній Курській області.
"Очікую, що до кінця цього року росії буде дуже складно зібрати нові сили — а можливо, вона взагалі вичерпає ресурси", - додав Джон Харді.
Жмайло зауважив, що головна перевага росії над Україною полягає в чисельній перевазі особового складу. Минулого тижня путін видав наказ про мобілізацію ще 160 000 громадян.
Однак Харді зазначив, що ці мобілізовані отримують мінімальну підготовку, іноді лише кілька днів: "Це свідомий вибір росії — підтримувати тиск на Україну, кидаючи людей у "м’ясорубку", замість того щоб інвестувати час у підготовку і якість сил під час війни".
Україна, пояснив він, зосереджується на недопущенні масового скупчення військ рф у точках прориву. Окремо наголошується на ефективності українських дронів, які ускладнюють пересування техніки й військових рф поблизу фронту.
Нагадаємо, що Сирський заявив, що росія розпочала новий наступ на територію України на двох напрямках.
- 176 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Родини луганських ВПО, які заселилися до гуртожитків у Києві, отримали меблі від благодійників
- 18:00 Сіверськодонецькі лікарі здійснили виїзні прийоми на Дніпропетровщині
- 17:00 Луганчанин завоював бронзову медаль на чемпіонаті світу з богатирського багатоборства
- 16:15 Що потрібно знати про саміт G7, де Трамп зустрінеться із Зеленським, - Аxios
- 16:00 До 10 років тюрми засудили мешканку Луганщини, яка при окупантах отримала підвищення у посаді
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Продовження "Павутини": ЗСУ уразили літаки на "Саваслейці" та завод з виготовлення антен для "шахедів" 09.06.2025 переглядів: 9204
- «Це що за свавілля?». Сіверськодончани обурені вимогами окупантів 09.06.2025 переглядів: 7263
- Окупанти визнали, що Луганщина палає. Але про Сіверськодонецьк мовчать 09.06.2025 переглядів: 3861
- Після «ремонтів» у Сіверськодонецьку частина квартир непридатна для проживання 14.06.2025 переглядів: 3034