Віткофф радить Україні "менше перейматися" російськомовними регіонами
Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив, що під час його зустрічі з очільником рф володимиром путіним у Санкт-Петербурзі той був зациклений на питанні української території.
В інтервʼю The Wall Street Journal Віткофф висловив думку, що у рамках мирного врегулювання Москва може отримати частину території України, "але не всю", цитує ZN.UA закритий текст WSJ.
Також Віткофф заявив, що Україна може менше піклуватися про деякі свої регіони, якщо вони російськомовні.
"Коли ви починаєте розглядати ці п'ять регіонів — росія зацікавлена в них, і, до речі, Україна теж, — але якщо частина з них переважно російськомовні, то, можливо, Україну вони можуть менше хвилювати?", — заявив він.
WSJ нагадує, що вперше Віткофф згадав про окуповані регіони в інтерв’ю з Такером Карлсоном у березні. При цьому він помилився з їх кількістю та не зміг згадати назви областей. Також спецпредставник Трампа почав виправдовувати російські референдуми на цих територіях та фактично визнав їх "результати", які не були визнані міжнародною спільнотою.
Нагадаємо, зустріч Віткоффа і путіна відбулася 11 квітня і тривала п'ять годин. А вже 13 квітня армія рф завдала удару по центру міста Суми, вбивши 35 людей, понад 100 - постраждали.
За словами ВІткоффа, "зустріч була змістовною, і ми дійшли розуміння".
"Це була змістовна зустріч. І до її завершення ми, нарешті, дійшли розуміння. Запит путіна - досягти постійного миру. Так що це вже не просто припинення вогню. Ситуація непроста, її коріння - у глибоких протиріччях між двома країнами. Але, можливо, ми стоїмо на порозі рішень, які вплинуть на весь світ", - зазначив Віткофф.
- 153 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:32 У росії оголосили нову умову для припинення вогню на 30 діб
- 13:30 Субсидія на оренду житла для ВПО: запустили сервіс для самостійного розрахунку
- 12:53 За рік після початку наступу: українські військові показали, який вигляд має Вовчанськ
- 12:15 Релокований з Сіверськодонецька «Мікротестлаб» відновив роботу на Рівненщині
- 12:03 Погляди на конфлікт у Білому домі змінился: Bloomberg пише, що путін розглядається як перешкода для досягнення миру
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Від георгіївської стрічки до червоного маку — як Луганщина вшановувала день Перемоги над нацизмом 08.05.2025 переглядів: 2876
- Окупанти вдарили по техніці лисичан, яка задіяна у зведенні фортифікацій на Донеччині (ВІДЕО) 04.05.2025 переглядів: 2144
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1226
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 1196