NYP пишуть, що Умєров заявив про підтримку Києвом на 90% мирної ініціативи Трампа - Sky News опублікували заяву Міноборони (ОНОВЛЕНО)
Міністр оборони України повідомив американських посадовців, що Київ "на 90%" підтримує мирну ініціативу президента Дональда Трампа, яку цього тижня в Парижі представив державний секретар Марко Рубіо.
Про це повідомляє NYP.
Газета зазначає, що тепер питання полягає в тому тому, чи погодиться Москва.
"Цього тижня в Лондоні ми хочемо визначити умови повного та всеосяжного припинення вогню", - сказав посадовець та додав, що після цього плануються переговори з росіянами.
Водночас міністр оборони України Рустем Умєров разом зі своєю командою працюватиме над залишковими зауваженнями до мирного плану, більшість з яких стосуються лінії розмежування в умовах припинення бойових дій.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що його країна ніколи не визнає окуповані території частиною росії. Однак, як пише NYT, Зеленський продемонстрував готовність заморозити бойові дії вздовж нинішньої лінії фронту, яка наразі залишає рф контроль над приблизно 20% території України.
Для залучення Росії до переговорів спеціальний посланець президента США Стів Віткофф може запропонувати Москві певні "поступки", зокрема пом’якшення санкцій і, можливо, розмороження арештованих активів.
Протеексперти зазначають, що це суперечить попереднім погрозам Трампа посилити фінансовий тиск на Москву.
Алекс Пліцас з Atlantic Council сказав, що Трамп дуже жорстко ставився до українців, припиняв надання розвідданих та військової допомоги, коли не отримував від них негайної згоди на припинення вогню.
"Росіяни постійно порушують будь-яке припинення вогню, яке підписували, відмовляються йти на компроміси на розумних умовах, продовжують запускати балістичні ракети та безпілотники, які вбивають українських мирних жителів. Все це, по суті, — демонстративна зневага до президента Трампа і спроба принизити його на міжнародній арені, оскільки вони відмовляються погоджуватися на базові умови припинення вогню, яке він обіцяв забезпечити", - додав Пліцас.
Білий дім, за словами Пліцаса, повинен натомість зайняти жорстку позицію щодо президента росії Володимира путіна, який "не поніс жодної серйозної відповідальності за свої дії за останні 25 років".
"Саме тому ми й бачимо таку поведінку росії. Якщо ми нічого не змінимо, то слід очікувати, що путін продовжуватиме в тому ж дусі, а не зупиниться", - заявив Алекс Пліцас.
На його думку, українці вже показали, що налаштовані на мирний процес; бо вже погодилися на припинення вогню, а сторона, яка не погоджується, - це росія.
"І якщо США у довгостроковій перспективі припинять допомогу або військову підтримку Україні, це дасть росії змогу продовжити агресію та потенційно захопити більше територій, що стане катастрофою", - резюмував Пліцас.
Міністерство оборони України спростувало повідомлення про те, що Київ нібито "на 90% погодився" з мирним планом Дональда Трампа, представленим цього тижня в Парижі, пише Sky News.
У заяві для Sky News Міністерство оборони України зазначило, що "не ухвалює політичних рішень" і тому не могло робити жодних "процентних оцінок".
"У нас є кілька принципових позицій: ми підтримали пропозицію США про повне припинення вогню ще 11 березня, у той час як Росія не підтримала цю ініціативу і щодня продовжує удари по українських містах і інфраструктурі. За таких умов незрозуміло, як взагалі хтось може вести мову про якісь “відсотки” у процесі діалогу", - йдеться у повідомленні.
У Мінобоорони додали, що головним питання є те, як забезпечити, щоб пропозиція про припинення вогню дійсно працювала і могла бути надійно контрольована.
"Ми залишаємося в конструктивному діалозі з американськими партнерами і повністю віддані припиненню цієї війни", - наголосили у відомстві.
Нагадаємо, що ЗМІ пишуть, що США тиснуть на Україну щодо припинення війни, однак ніяк не тиснуть на росію.
- 357 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 ВПО запрошують на зустріч щодо працевлаштування у HALO Trust Україна
- 12:14 Освітній простір та земля під житло: досвід Сіверськодонецької громади у проєкті «Пліч-о-пліч»
- 11:22 Уряд виділив додаткові 2 млрд грн на програму єВідновлення
- 10:10 Майже 800 тис. грн допомоги виділили учням Кремінської громади
- 09:05 ЛОВА: На ТОТ Луганщини бракує кандидатів до держдуми рф, у Довжанську та Алчевську – сміттєвий колапс
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Родом з Сіверськодонецька: містяни, чиї імена відомі за межами Луганщини 29.04.2026 переглядів: 5925
- Вночі в окупованих Луганську та Лисичанську лунали вибухи: що відомо зараз 25.04.2026 переглядів: 1608
- У Рівному попрощалися із захисником з Луганщини 23.04.2026 переглядів: 1022
- На війні загинув військовий з Луганщини Андрій Головченко 26.04.2026 переглядів: 935


ВПО запрошують на зустріч щодо працевлаштування у HALO Trust Україна
Освітній простір та земля під житло: досвід Сіверськодонецької громади у проєкті «Пліч-о-пліч»
Уряд виділив додаткові 2 млрд грн на програму єВідновлення