"Документ на столі у Трампа":Україна і європейські партнери розробили нові пункти до пропозиції США

"Документ на столі у Трампа":Україна і європейські партнери розробили нові пункти до пропозиції США

Україна і європейські партнери розробили нові пункти до пропозиції США щодо мирної угоди з росією.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції у ПАР.

"США запропонували своє бачення, у Лондоні була зустріч. Там була відповідна стратегія, яку запропонувала американська сторона. Наша, європейська команди та представники США поговорили і на папері з'явилися певні пункти. Після пропозиції США з'явилися інші папери і сьогодні документ знаходиться на столі у президента Трампа", - сказав Зеленський.

Нагадаємо, видання Axios з посиланням на джерела, пише, що Сполучені Штати очікують відповіді України на пропозицію, яка включає визнання США Криму частиною росії та неофіційне визнання контролю росії майже над усіма територіями, окупованими після вторгнення 2022 року.

Також в угоді є обіцянка, що Україна не стане членом НАТО, але Україна може стати частиною Європейського Союзу. Також США обіцяють скасування санкцій, введених з 2014 року і розширення економічної співпраці зі США, зокрема в енергетичному та промисловому секторах.

Президент США Дональд Трамп повідомив журналістам у Білому домі, що Сполучені Штати мають домовленості з росією про завершення війни, і назвав Зеленського головною перешкодою для укладання угоди, оскільки він заявив, що Україна не визнає юридично Крим російським.

Трамп наголосив, що США від України цього не вимагають.

Водночас, речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що війна закінчиться, якщо Україна виведе війська із чотирьох регіонів: Луганської, Донецької, Херсонської і Запорізької областей - це території, які росія так і не захопила повністю.