Трамп вважає, що рятує українську націю і є "на боці України"
Президент США Дональд Трамп вважає, що рятує українську націю, але зауважує, що Україні не обов’язково надавати більше саме летальної зброї для перемоги у війні.
Про це він сказав в інтерв'ю The Atlantic.
"Я думаю, що рятую цю націю. Я думаю, що цю націю дуже скоро розгромлять. Це велика військова машина. Давайте дивитися правді в очі. І якби не я — це я дав їм "Джавеліни", які підбили танки. Знаєте, той момент з танками був важливим моментом, коли танки загрузли в багнюці, і я дав їм величезну кількість "Джавелінів". Це протитанкові ракети. І вони знищили всі ці танки, коли вони загрузли в багнюці. Знаєте, це був великий момент, тому що, якби ці танки зайшли, вони були за 71 милю від Києва і збиралися захопити Київ. Це був кінець війни; вона закінчилася б за один день", - згадував Трамп про свій перший президентський строк.
"І, знаєте, я справді можу стверджувати, що я був дуже добрим, бо рятую цю країну. Прем'єр-міністр Норвегії — дуже шанована людина — каже, що якби президент Трамп не втрутився, ця війна ніколи б не закінчилася. Я думаю, що роблю велику послугу Україні. Я в це вірю", - наголосив він.
Водночас Трамп вважає, що боротися Україна може не тільки зі зброєю.
"Це не обов’язково має бути зброя. Є багато форм зброї. Це не обов’язково має бути зброя з кулями. Це може бути зброя у вигляді санкцій. Це може бути банківська зброя. Це може бути багато іншої зброї", - сказав Трамп, відповідаючи на питання про те, чи нададуть США Україні більшу кількість зброї.
Він підкреслив, що є на боці України.
"Не обов’язково на боці Зеленського, але на боці України, так. У мене були важкі часи із Зеленським. Ви бачили це тут, коли він сидів у цьому кріслі (в Овальному кабінеті у Білому домі, – ред.)… Все, що йому потрібно було зробити, це промовчати, розумієте? Він відстояв свою думку. Але замість того, щоб сказати “добре”, коли я сказав, що працюємо над розв’язанням цієї проблеми і намагаємося допомогти, він відповів: Ні, ні, нам також потрібні гарантії безпеки, – сказав Трамп.
- 116 переглядів
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Рубіжанські медики здійснили понад 30 виїздів до прифронтових громад Харківщини, – Юрченко
- 18:00 Власенко у квітні отримав майже 200 тис. грн зарплати
- 17:25 В Україні останній день квітня буде дощовим для декількох областей
- 17:15 Росіяни організували 186 місць у рф та на окупованих територіях, де утримують полонених українців
- 17:04 Завтра відбудеться день відкритих дверей у ЛНУ імені Тараса Шевченка
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти визнали, що не можуть запустити хімвиробництво й хочуть випускати картон 25.04.2025 переглядів: 7364
- Луганським ВПО пропонують житло у Дніпрі та на Прикарпатті – куди звертатися 22.04.2025 переглядів: 2274
- У The Hill назвали три причини, чому Трамп і Венс не приїдуть в Україну 22.04.2025 переглядів: 2048
- Луганським ВПО пропонують житло у Києві 28.04.2025 переглядів: 1839