Зеленський про парад у Москві: "Секта під назвою "можемо повторити"
Президент Володимир Зеленський назвав парад з нагоди 9 травня у Москві "сектою під назвою "можемо повторити".
Про це він сказав у відеозверненні до українців у День пам'яті та перемоги над нацизмом 8 травня.
Зеленський записав вінед у Києві на Хрещатику, коли йшов до Майдану Незалежності. Він зазначив, що рф 9 травня показує різницю між життям у центрі Києва та "парадом страху на Червоній площі".
"Ви повторили. Повторили все це зло. Завтра про звірства нацистів говоритиме організатор братських могил у Бучі, і про блокаду Ленінграда говоритимуть саме ті, хто влаштував блокаду Маріуполя", - заявив Зеленський.
Він нагадав, що понад 8 мільйонів українців загинули у боротьбі з нацизмом, "і майже кожна наша родина має фото, береже пам'ять про когось зі своїх".
"У тій війні в нас не було тилу – вся наша земля була суцільним фронтом, плацдармом, відкритою раною. Постраждало кожне місто, село, кожен дім і кожна родина. І ми не віддаємо цю пам’ять новому, російському нацизму, так само як не віддаємо йому своє сьогодення", - зазначив він.
Зеленський разом із дружиною поклав квіти Вічному вогню у парку Вічної Слави у Києві.
Нагадаємо, напередодні параду 9 травня в Москві росію атакували понад 500 безпілотників, відзвітувало міноборони росії. Протягом дня мер Москви Сергій Собянін повідомляв про збиті на підльоті до міста дрони. До столиці росії із зупинкою в Баку прилетів президент Сербії, також прибув лідер КНР, тоді як президент Азербайджану від поїздки на парад ухилився в останній момент. Досі аеропорти Москви працюють з перебоями, авіарейси масово скасовувалися і переносилися.
- 424 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:00 Окупанти на Луганщині готують наставників для мілітаризованого шкільного предмета та планують ліквідувати шахти
- 15:00 У Мінсоцполітики пояснили, кому та чому призупинили пенсійні виплати
- 14:30 “Проблема не в людях”: Омбудсман звернувся до уряду щодо невиплати пенсій ВПО в січні
- 13:00 Сили оборони уразили ЗРК "Тор-М1" на окупованій Луганщині, - Генштаб
- 11:30 "Зняли дах і кинули": у мережі показали, як підтоплює будинок в окупованому Лисичанську (ВІДЕО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганська область – у трійці регіонів з найвищим рівнем оплати праці за даними Держстату 30.01.2026 переглядів: 891
- На Запоріжжі загинув 25-річний кремінянин Максим Кононець 24.01.2026 переглядів: 632
- Оцінка за лояльність: як росія запроваджує тотальний контроль над дітьми на ТОТ Луганщини 26.01.2026 переглядів: 480
- Житло для лікарів і педагогів: Бойко розповіла про плани Сіверськодонецької МВА на 2026 рік 24.01.2026 переглядів: 445


У Мінсоцполітики пояснили, кому та чому призупинили пенсійні виплати
“Проблема не в людях”: Омбудсман звернувся до уряду щодо невиплати пенсій ВПО в січні
"Зняли дах і кинули": у мережі показали, як підтоплює будинок в окупованому Лисичанську (ВІДЕО)