Російські гроші витратять на українську зброю: ЄС виділяє 1,9 млрд євро на військову підтримку України
ЄС офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль.
Він наголосив, що "це історичне рішення", адже зброя для України буде закуплена за рахунок прибутків від заморожених російських активів через Європейський фонд миру.
Зокрема, 1 мільярд євро з цієї суми буде спрямовано на закупівлю зброї за так званою «данською моделлю» — безпосередньо в українських виробників.
"Таким чином ми не просто посилюємо нашу здатність до захисту, а й стимулюємо економіку та інновації в нашому оборонно-промисловому комплексі", - вважає Шмигаль.
Ще понад 600 мільйонів євро буде спрямовано на артилерію та боєприпаси і понад 200 мільйонів євро — на посилення української ППО.
Шмигаль висловив собливу вдячність Данії, Франції, Нідерландам та Італії, які реалізовуватимуть закупівлі української зброї на суму 1 мільярд євро.
Нагадаємо, 9 травня премʼєр Великої Британії Кір Стармер оголосив про запровадження найбільшого пакета санкцій проти росії, зокрема проти "тіньового флоту" рф.
- 213 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Зберігаючи зв’язок із домом: поліцейські Луганщини провели захід для дітей
- 18:00 Увели в обіг марки «Луганщина – це Україна!», які розробили студенти вишів області
- 17:00 Історія помічниці судді з Луганщини, яка після окупації продовжила служити українській державі
- 16:00 Харченко вручив нагороди на Алеї Захисників Луганщини. Зеленський присвоїв два генеральські звання та відзначив луганчан
- 15:00 На окупованій Луганщині вигоріло понад 170 га рослинності за вихідні
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Волченко повідомила про завершення роботи начальницею управління освіти Сіверськодонецької МВА 18.08.2026 переглядів: 1320
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1218
- В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком 17.08.2026 переглядів: 1196
- «Міністр», суддя, поліцейський та освітянки: нові підозри у колабораціонізмі на Луганщині 18.08.2026 переглядів: 1015


Увели в обіг марки «Луганщина – це Україна!», які розробили студенти вишів області
Історія помічниці судді з Луганщини, яка після окупації продовжила служити українській державі
Харченко вручив нагороди на Алеї Захисників Луганщини. Зеленський присвоїв два генеральські звання та відзначив...
