The Guardian: війна в Україні, найімовірніше, триватиме далі

 The Guardian: війна в Україні,найімовірніше, триватиме

Українські посадовці вважають, що війна на виснаження з росією, яка наразі фактично зайшла в глухий кут, ймовірно триватиме ще кілька років.

Про це пише The Guardian.

"Після безрезультатного завершення перших прямих переговорів між Києвом і Москвою в Стамбулі в п’ятницю, і попри на заплановані дзвінки президента США з путіним та Зеленським, українська сторона не бачить жодних доказів того, що Москва серйозно налаштована на мир", - йдеться у тексті.

Як зазначають у матеріалі, ці коментарі пролунали на тлі наймасштабнішої атаки дронів з боку росії за весь час війни: 273 безпілотники були спрямовані переважно на центральний регіон Києва, а також на Дніпропетровську та Донецьку області на сході країни.

"Росіяни не можуть нас знищити, а ми не можемо звільнити території", - сказав один із високопосадовців України в коментарі для Guardian.

За його словами, без суттєвої допомоги з боку США ситуація залишатиметься незмінною або навіть погіршиться.

Ці слова пролунали після того, як російські чиновники прямо заявили про готовність Кремля вести довготривалу війну та висувають максималістські вимоги в обмін на мир, зокрема виведення українських військ із п’яти областей, включно з тими, які навіть не перебувають під контролем рф.

Під час коротких переговорів у Стамбулі російський представник Володимир Мединський заявив: "Ми не хочемо війни, але готові воювати рік, два, три — скільки потрібно. Ми воювали зі Швецією 21 рік. А скільки готові ви?"

Попри припущення деяких українських посадовців, що в майбутньому переговори можуть мати більше гнучкості, на фундаментальному рівні позиції Києва й Москви залишаються несумісними. На думку деяких українських політиків, нинішня дипломатична активність Києва — це радше прагнення Зеленського втримати хоча б мінімальну підтримку з боку адміністрації Трампа, в надії, що той усвідомить справжню суть агресії путіна.

Для Ганни Маляр, юристки та колишньої заступниці міністра оборони, одна з головних проблем переговорного процесу — це глибоко різні підходи лідерів США та рф.

"путін — колишній агент КДБ. Він ніколи не поступиться і мислить як агресор. Трамп думає, що це як бізнесова угода, яка принесе вигоду всім. Але навіть якщо вони сядуть за стіл переговорів, вони не досягнуть згоди, бо путін думає лише про одне: війну, ракети, снаряди", - сказала Маляр.

Це переконання змушує Маляр стверджувати: війна, найімовірніше, триватиме.

"Якщо оцінювати шанси, я б сказала — 90% ймовірності, що війна триватиме ще один-два роки. Тим паче, що з моменту обрання Трампа інтенсивність бойових дій зросла", - зазначила вона.

У The Guardian наголошують, що небезпека затяжної війни на виснаження - у тому, що з меншими ресурсами, ніж у росії, Україна без додаткової підтримки Заходу має довгострокові ризики.

"Для декого в Україні оптимальним сценарієм могло б стати перемир’я, яке зафіксує фронт, не вирішуючи ключові питання. Дехто вважає, що це вигідніше Росії, яка зможе підготуватися до нової фази війни. Інші - що Україна також могла б використати паузу, щоб переозброїтися, наростити оборонну промисловість і укріпити позиції", - зазначається у матеріалі.

Нагадаємо, що Рубіо зробив заяву щодо санкцій проти рф та перемир'я, де зазначив, шо США не хочуть безкінечних переговорів щодо України.