Фінляндія постачатиме Україні боєприпаси коштом заморожених російських активів
Фінляндію обрано однією з країн, яка реалізує заходи Європейського Союзу з постачання Україні оборонного обладнання за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Про це повідомляє Міністерство оборони країни.
Фінляндія уклала угоду з Європейською комісією про постачання Україні важких боєприпасів. Закупівля боєприпасів буде здійснюватися у фінських постачальників, а фінансування надходитиме з доходів від заморожених російських активів через Європейський фонд миру (EPF).
Вартість угоди становить 90 мільйонів євро.
"Нам вдалося домовитися про додаткове фінансування для підтримки України з боку Фінляндії. Кошти надходять із заморожених російських активів. Продукцію закуповують у фінської промисловості, що також сприяє зайнятості всередині країни, і відправляють до України для зміцнення її оборони. Я дуже задоволений таким результатом", — сказав міністр оборони Антті Гяккінен.
Він додав, що підтримка України з боку Фінляндії залишається непохитною і сильною в усіх аспектах. Цей новий пакет, разом із нашим національним пакетом допомоги в розмірі 660 мільйонів євро, ще більше зміцнює зв’язок між фінською промисловістю та підтримкою України.
"Це чудовий приклад можливостей фінської оборонної промисловості і свідчення того, що наші інвестиції в нарощування виробництва боєприпасів дають результати", - наголосив міністр.
- 204 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Вісьмох колаборантів судитимуть за організацію псевдовиборів на Луганщині
- 12:00 «За плідну працю та професіоналізм»: у Дніпрі відзначили сіверськодонецьких працівників культури
- 11:00 Медична, фінансова й соціальна допомога: яку підтримку ВПО надає Сєвєродонецька громада
- 10:00 Залізничникам ВПО пропонують пільгові умови участі в єОселі
- 09:16 ЛОВА: Студентам у Луганську погрожують за відмову користуватися російським месенджером
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Соцвиплати та держпрограми у листопаді 2025 року: що треба знати ВПО 31.10.2025 переглядів: 3516
- На війні загинув військовий з Луганщини Вадим Лихацький 30.10.2025 переглядів: 1441
- На Дніпропетровщині внаслідок ворожого авіаудару загинув луганський поліцейський 04.11.2025 переглядів: 730
- На Закарпатті за колабораціонізм засудили працівника сіверськодонецького «Оргхіму», – ЗМІ 04.11.2025 переглядів: 655


Ворог знов штурмував поблизу Греківки на Луганщині
На Дніпропетровщині внаслідок ворожого авіаудару загинув луганський поліцейський
На Закарпатті за колабораціонізм засудили працівника сіверськодонецького «Оргхіму», – ЗМІ