За насильницьке переміщення понад 1500 в'язнів під час окупації Херсона судитимуть мешканця Луганщини
Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно уродженця Луганської області за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
Про це повідомляє прокуратура Херсонської області.
Слідство встановило, що у травні 2022 року обвинувачений – колишній співробітник ДУ «Північна виправна колонія №90», став «заступником начальника Управління служби виконання покарань по Херсонській області». Ця незаконна структура діяла в інтересах рф та контролювала захоплені виправні установи регіону.
З кінця жовтня 2022 року обвинувачений спільно з іншими представниками окупаційної влади взяв участь у примусовому переміщенні понад 1500 засуджених із «Північної виправної колонії №90» до аналогічних установ на тимчасово окупованій території.
Для транспортування в'язнів окупанти використали спецавтомобілі, що прибули з Криму. Чоловік особисто зачитував списки прізвищ тих, кого мали депортувати, змушував їх виходити з камер та шикуватися на подвір'ї колонії, контролював завантаження засуджених до спецтранспорту.
Також він супроводжував колону до «Голопристанської виправної колонії» та стежив за розподілом ув'язнених.
Спеціальне досудове розслідування здійснювало ГУНП в Херсонській області, оперативний супровід – відділ міграційної поліції ГУНП в області.
Нагадаємо, СБУ зібрала доказову базу щодо ексочільника колонії на тимчасово підконтрольній ворогу території Луганщини. Там, за даними правоохоронців, в нелюдських умовах утримуються українські військовополонені.
- 331 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Спортсменки з Лисичанська – володарки Кубка світу з акробатичного рок-н-ролу
- 17:00 Герой України Володимир Жемчугов нагородив дітей луганських ВПО
- 16:00 Норвегія надала техніку сіверськодонецькому ЦНАПу
- 15:00 У Дніпрі сіверськодончани можуть отримати сучасні фізіотерапевтичні процедури – як записатися
- 14:26 На фронті загинув патрульний з Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 1014
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 982
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 753
- Колишню освітянку з Лисичанська засудили до 10 років тюрми за колабораціонізм 08.12.2025 переглядів: 643


На фронті загинув патрульний з Луганщини
Освітянкам з Сіверськодонецька та Лисичанська присудили премію Верховної Ради
росіяни хочуть скоротити граничний термін перереєстрації житла на окупованих територіях