Україна запропонувала рф забрати своїх агентів в обмін на полонених українців, але росія ігнорує
Український державний проєкт "Хочу к своим" запропонував представникам російської влади організувати виїзд до рф засуджених в Україні агентів росії, які безпосередньо працювали на неї, за умови повернення українців з російської неволі.
Така пропозиція пролунала на тлі домовленостей України і рф про обмін "1000 на 1000".
Держпроєкт наголошує, що кожен агент рф "добровільно заявив про бажання виїхати до росії й відверто називає росіян “своїми”. Та “свої” - їх не поспішають забирати".
"Російські пропагандисти та окремі депутати Держдуми почали активно згадувати тему засуджених українських колаборантів у кремлівських медіа. Це може свідчити про те, що російська сторона нарешті почала всерйоз розглядати виїзд українських зрадників у рф за умови повернення українців з ворожих застінків", - зазначається у повідомленні проєкту.
Крім того наголошується, що напередодні переговорів у Стамбулі, один із російських “народних обранців” передав лист голові російської делегації Володимиру Мединському з проханням “взяти до уваги драматичну ситуацію” з проросійськими “політичними в'язнями” в Україні - це засуджені за державну зраду громадяни України, які працювали на ворога, а тепер відбувають покарання за гратами.
"Україна не лише не вдається до жодних репресій щодо засуджених за державну зраду, але й робить все, щоб дати їм можливість виїхати до росії за умови повернення українців з ворожої неволі", - наголошують у проєкті.
Зазначається, що державний проєкт “Хочу к своим” для цього створений і функціонує вже майже рік.
"На сайті проєкту представлені профілі трьохсот колаборантів, які готові виїхати до рф та дали згоду на публікацію своїх персональних даних, сподіваючись, що російська сторона помітить їх та швидше забере. Але станом на 22.05.2025 в рамках проєкту до рф виїхав лише один зрадник. Інші колаборанти - як ті, чиї профілі опубліковані на сайті, так і ті, хто не дав на це згоди - досі чекають. Одні - по кілька місяців, інші - вже роками", - зазначають у проєкті.
Нагадаємо, у Стамбулі російська і українська делегація домовилися провести обмін полоненими. Цю пропозицію висловила Туречина у відповідь на те, що перемовини зайшли у глухий кут після погроз рф захопити ще дві області України.
- 267 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:02 15 років тюрми за 25 днів на «сво»: суд виніс вирок зрадникам, які воювали проти України
- 17:01 Кадастровий номер для зруйнованого житла на територіях бойових дій: як отримати
- 16:00 Підтримка дітей та молоді з інвалідністю: стартував фестиваль «Лицарі та Панночки Луганщини+»
- 15:00 Сіверськодонецька громада компенсує витрати на реабілітацію дітей та осіб з інвалідністю: деталі
- 14:00 Судитимуть експравоохоронця з Луганщини, який отримав керівну посаду в окупаційній поліції
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодонецька МВА запускає житлову програму для ВПО 60+: як вона працюватиме 07.05.2026 переглядів: 4942
- Чотирьох бойовиків підозрюють у катуванні та зґвалтуванні волонтерки на Луганщині 05.05.2026 переглядів: 1630
- 11 травня почнуть прийом заяв від сіверськодончан за програмою «Житло для ВПО 60+» 08.05.2026 переглядів: 1013
- Житло для ВПО 60+: сіверськодончан запрошують на зустріч щодо нової міської програми 04.05.2026 переглядів: 1007


Сіверськодонецька громада компенсує витрати на реабілітацію дітей та осіб з інвалідністю: деталі
ЛОВА: Окупанти на Луганщині запускають «Педагогічний фронт»
Окупанти атакували поблизу п'яти населених пунктів на Лиманському напрямку
