Мають "подивитися правді в очі": Європа готується до того, що Трамп може припинити допомогу Україні

Мають "подивитися правді в очі": Європа готується до того, що Трамп може припинити допомогу Україні

Британські та французькі чиновники, які розробляють плани щодо миротворчої місії в Україні, обговорили необхідність "дивитися правді в очі" щодо можливого згортання підтримки з боку Дональда Трампа.

Про це пише The Telegraph.

Зазначається, що посадовці домовилися змістити акцент із розгортання європейських військ для підтримки потенційного припинення вогню на забезпечення довгострокової оборони Києва без американської допомоги.

Видання наголошує: нині існує реальне занепокоєння, що президент США виконає свою погрозу відійти від ролі посередника, оскільки йому не вдалося змусити путіна сісти за стіл переговорів.

"Основна увага була зосереджена на тому, як зберегти необхідну підтримку України, виходячи з припущення, що США забезпечуватимуть лише окремі ресурси, такі як розвіддані", - сказав один з європейських дипломатів.

Зустріч у столиці Нідерландів, у якій взяли участь "політичні директори" міністерств закордонних справ, ознаменувала різкий зсув у ролях так званої "коаліції охочих".

Сер Кір Стармер і Макрон просувають ініціативу "коаліції охочих", за якою європейські союзники могли б залучити свої війська для підтримки мирної угоди.

Понад 30 країн висловили підтримку ідеї, хоча лише кілька з них публічно погодилися направити війська до України.

Центральним питанням було, чи готові США надати так звані "гарантії безпеки" або "підтримку" для цієї миротворчої сили.

"Група досі публічно не визнала зміну своїх намірів, хоча шанси на мир стають дедалі меншими, поки путін ігнорує міжнародний тиск із вимогами припинення вогню", - йдеться у матеріалі газети.

Європейські країни також погодилися запросити президента України Володимира Зеленського на саміт НАТО в Гаазі наступного місяця.

"Ймовірно, коаліція й надалі публічно підтримуватиме мирні зусилля Трампа на прохання українських посадовців, які побоюються, що інакше США можуть припинити постачання озброєння й розвідданих", - додали у The Telegraph.