Здійснення контролю за розрахунками у сфері зовнішньоекономічної діяльності
Система валютного контролю є однією з важливих сфер державного регулювання в Україні, метою якої є захист економічних інтересів держави у сфері зовнішньоекономічних відносин. Валютний контроль є невід’ємним елементом фінансового і податкового контролю, повідомляє в.о. начальника ДПІ у м. Сєвєродонецьку Володимир Разумцев.
Контроль за валютними операціями, який насамперед полягає в налагодженні постійно діючого контролю за діяльністю суб'єктів ЗЕД і виконанні ними вимог валютного законодавства, рухом валютних потоків та забезпеченням оперативного реагування на виявлені факти порушень, покладено на податкові органи.
У випадку встановлення фактів недотримання суб'єктами ЗЕД вимог валютного законодавства, зокрема порушення порядку та строків розрахунків за укладеними зовнішньоекономічними контрактами, порядку та строків декларування суб'єктами ЗЕД наявності валютних цінностей, що знаходяться за межами України, податкові органи оперативно вживають фінансових та спеціальних заходів впливу до порушників валютного законодавства.
Володимир Разумцев зазначив, що на обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецьку знаходяться 173 платників податків, які займалися зовнішньоекономічною діяльністю та 20 суб'єктів, які задекларували валютні цінності. За результатами здійсненого контролю управлінням податкового аудиту ДПІ у м. Сєвєродонецьку з початку 2015 року стягнуто до бюджету 162,0 тис. грн. пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД.
Упередження виникнення правопорушень у зовнішньоекономічній сфері та забезпечення повернення валютних цінностей в Україну у законодавчо встановлені терміни, зменшення обсягів простроченої дебіторської заборгованості від здійснених суб'єктами господарювання зовнішньоекономічних операцій, є основним акцентом у роботі податкових органів, а для суб'єкта ЗЕД відсутність у нього простроченої дебіторської заборгованості від здійснених операцій у зовнішньоекономічній сфері є критерієм сумлінності в частині дотримання ним вимог валютного законодавства, підкреслив Володимир Разумцев.
- 1693 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Окупанти судитимуть українця за «шпигунство», а жителя рф – за нібито членство у батальйоні «Донбас»
- 18:00 Луганців запрошують до музею «Пирогово» на святкування річниці утворення області
- 17:00 У 2025 році держпрограма ваучерів на навчання охопила менше 1% ВПО, – ЗМІ
- 16:00 Поліція встановила особу загиблого у ТЦК Тернополя: він родом з Луганщини
- 15:00 Нардепи звернулися до уряду щодо збільшення розміру допомоги на проживання ВПО
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4408
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1730
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 1036
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 854

Луганців запрошують до музею «Пирогово» на святкування річниці утворення області
У 2025 році держпрограма ваучерів на навчання охопила менше 1% ВПО, – ЗМІ
Поліція встановила особу загиблого у ТЦК Тернополя: він родом з Луганщини
