До 11 років тюрми засудили митрополита УПЦ (МП) з Луганщини, який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засудили підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з росіянами на тимчасово захоплених територіях.
Про це повідомляє СБУ.
Крім цього, суд призначив конфіскувати та передати в дохід держави все належне клірику майно. Йдеться про дві квартири: одна в Бориспільському районі Київщини, інша – в Луганській області, а також приватний будинок на Вінниччині. Також серед конфіскованого – два авто засудженого, серед яких Toyota Land Cruiser 200.
За матеріалами справи, Поворознюк одним з перших у регіоні публічно підтримав повномасштабну війну рф проти України.
Правоохоронці задокументували, що у вересні 2022 року клірик прибув до кремля для участі у церемонії «приєднання» тимчасово окупованих територій України до складу країни-агресорки.
Крім того, у травні того ж року Поворознюк поширював ворожу пропаганду під час засідання «круглого столу» у Луганську. Цей захід проводили під керівництвом гауляйтера Пасічника й активно висвітлювали кремлівські медіа.
Поворознюк неодноразово давав інтерв’ю російським пропагандистам, де закликав до продовження війни проти України та захоплення нових територій.
На підставі зібраних доказів суд визнав клірика винним за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресорці).
Додатково суд постановив позбавити Поворознюка права обіймати будь-які посади в релігійних організаціях на строк 13 років.
Оскільки засуджений переховується від правосуддя на тимчасово окупованій частині території Луганщини, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Нагадаємо, Служба безпеки зібрала доказову базу на члена владної партії країни-агресорки «єдіная россія», який у вересні 2023 року увійшов до складу незаконного «парламенту лнр».
- 235 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:04 Одна з громад Луганщини на відпочинок дітей направила близько пів мільйона гривень
- 13:00 Оформлення базової соціальної допомоги запустили в Дії: всі деталі
- 12:00 У Рубіжному окупанти знайшли понад п’ять десятків «безхазяйних» квартир (СПИСОК)
- 11:00 Луганська параплавчиня у складі збірної здобула золото на чемпіонаті світу
- 10:00 “Мета – повернути людей до гідного життя”: в уряді пояснили політику щодо ВПО у держбюджеті-2026
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Мене це не влаштовує»: нардеп готує поправки через урізання суми на виплати ВПО у проєкті бюджету 16.09.2025 переглядів: 10642
- Ексзаступниця голови Сіверськодонецької МВА Верховська отримала понад 1 млн грн зарплати 22.09.2025 переглядів: 2089
- 12 років тюрми загрожує колаборанту з Сіверськодонецька за роботу в окупаційній адміністрації 17.09.2025 переглядів: 1914
- Стало відомо про загибель ще одного оборонця з Луганщини 17.09.2025 переглядів: 930