ЄС продовжив економічні санкції проти рф ще на 6 місяців, а 18-й пакет досі не ухвалив
Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи ЄС у зв'язку з продовженням дій російської федерації, що дестабілізують ситуацію в Україні, на наступні 6 місяців, до 31 січня 2026 року.
Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.
Відомство нагадує, що ці економічні заходи, вперше запроваджені у 2014 році, були значно розширені з лютого 2022 року у відповідь на неспровоковану, невиправдану та незаконну військову агресію росії проти України.
Наразі вони складаються з широкого спектру секторальних заходів, включаючи обмеження на торгівлю, фінанси, енергетику, технології та товари подвійного використання, промисловість, транспорт і предмети розкоші. Вони також охоплюють: заборону на імпорт або передачу морської сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС, де-SWIFT-транзакцію кількох російських банків та призупинення мовленнєвої діяльності та ліцензій у Європейському Союзі кількох дезінформаційних ЗМІ, що підтримуються Кремлем. Крім того, конкретні заходи дозволяють ЄС протидіяти обходу санкцій .
"Доки незаконні дії російської федерації продовжують порушувати фундаментальні норми міжнародного права, зокрема заборону на застосування сили, доцільно зберігати чинність усі заходи, запроваджені ЄС, та вживати додаткових заходів, якщо це необхідно", - йдеться у повідомленні.
"Європейський Союз, як і раніше, готовий посилити тиск на росію, зокрема шляхом запровадження додаткових санкцій", - наголошує Рада ЄС.
18-й пакет санкцій проти росії заблокували дві країни ЄС
18-й пакет санкцій Європейського Союзу проти росії блокують Словаччина і Угорщина.
"18-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії у п'ятницю, на засіданні послів ЄС, заблокувала не лише Словаччина. Угорщина також заявила, що затвердження пакета треба відкласти", – пише "ЄП" з посиланням на дипломата однієї з ключових держав ЄС.
При цьому Словаччина блокує санкції, щоб отримати гарантії від Єврокомісії щодо наслідків повної відмови від російського газу з 2028 року, а Угорщина умов не висувала.
Минулого тижня редактор "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк повідомляв в Х, що лідери ЄС досягли політичної домовленості про продовження санкцій проти росії ще на пів року, але не погодили схвалення нового 18-го пакета обмежень.
"Словаччина досі не дала зеленого світла. Дискусії, ймовірно, відновляться між послами найближчими днями", – написав Джозвяк.
Також відомо, що у день саміту ЄС з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо особисто поговорила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, але й після цього він продовжив виступати проти нового пакета санкцій.
- 155 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 “Гаряча лінія”: керівництво ПФУ Луганщини три дні консультуватиме телефоном
- 14:00 На базі однієї з лікарень Луганщини у Рівному відкрили Центр знань та психологічної підтримки
- 11:00 ЛОВА: окупанти примушують школярів робити фото з батьками, у Лисичанську “ремонтники” покинули напіврозібраний будинок
- 09:37 Окупанти атакували 12 разів із застосуванням артилерії та безпілотників, – Харченко
- 18:00 На Алеї Захисників Луганщини у Дніпрі встановили меморіал загиблим прикордонникам
Найпопулярніші новини за тиждень:
- ЛОВА: На Луганщині партизани знищили обладнання на залізниці, ускладнивши логістику окупантам (ВІДЕО) 14.10.2025 переглядів: 5890
- Вища рада правосуддя звільнила суддю з Луганщини за істотний дисциплінарний проступок 14.10.2025 переглядів: 3451
- Лисичанська МВА почала прийом заяв на допомогу дітям військових до Дня Святого Миколая 14.10.2025 переглядів: 2119
- Окупанти атакували поблизу одинадцятьох населених пунктів на східних напрямках 15.10.2025 переглядів: 1304