Суд не відсторонив від посади міністра Чернишов, якого підозрюють у корупції і хабарництві

Суд не відсторонив від посади міністра Чернишов, якого підозрюють у корупції і хабарництві

Суддя Вищого антикорупційного суду не задовольнив клопотарря прокурорів про відсторонення з посади віцепрем’єра та міністра національної єдності Олексія Чернишова.

Про це повідомляє Радіо Свобода із зали суду.

Чернишов 27 червня повідомляв, що у відставку подавати не планує, адже, мовляв, у нього "багато роботи", писало "Суспільне".

Він зауважив, що, на його думку, ця підозра "необґрунтована", але він "впевнений у собі та своїх діях" і буде доводити свою правоту.

"У нас сильна позиція захисту, є відповідні факти, і я просив би всіх нас оперувати виключно фактами", - казав Чернишов.

Водночас він назвав розмір призначеної йому застави "викликом".

"Очевидно, для мене це величезний виклик. Вважаю, що розмір (застави — ред.) є занадто великим, з урахуванням того, що мої поточні рахунки зараз перебувають у стані юридичних обмежень. Але будемо вирішувати, будемо шукати можливості. Я над цим (пошуком грошей — ред.) починаю думати з цього моменту", — сказав Чернишов.

У чому підозрюють Чернишова 

Міністра Чернишова підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі під час перебування на посаді міністра розвитку громад та територій(2020-2022).

13 червня НАБУ і САП заявили про викриття корупційної оборудки в будівельній сфері за участю топпосадовців держави, яка могла призвести до заподіяння державі понад 1 мільярд гривень збитків. Антикорупційні органи повідомили про підозру п’ятьом фігурантам, серед яких й двоє людей, пов’язаних із Чернишовим. Це колишній державний секретар Мінрегіону Василь Володін та колишній радник міністра Максим Горбатюк.

За інформацією журналістів, близько місяця тому у Чернишова було проведено обшуки.

НАБУ повідомляє, що він став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну оборудку у будівельній сфері за участю топпосадовців держави.

За даними слідства, один зі столичних забудовників розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього звернувся до очільника Мінрегіону, який спільно з держсекретарем Мінрегіону, радником міністра та директоркою держпідприємства створив умови для передачі ділянки цьому ДП. Воно ж у незаконний спосіб уклало з "потрібною" будівельною компанією інвестиційні договори.

За ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній до вартості земельної ділянки. Аби звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила 1 млрд грн. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості у разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, накладений за клопотанням НАБУ і САП.

"За успішну реалізацію оборудки забудовник "винагородив" міністра та визначених ним осіб неабиякою знижкою на квартири у вже зведених житлових комплексах. З нею вартість квадратного метра становила від 1 тис. грн до 8 тис. грн при мінімальній ринковій вартості таких квартир близько 30 тис. грн за кв. м. Таким чином міністр отримав неправомірну вигоду у вигляді знижки на загальну суму понад 14,5 млн грн", - наголошує НАБУ.

За клопотанням НАБУ і САП на більшу частину незаконно одержаних квартир також накладено арешт. 

27 липня Чернишову призначили заставу в розмірі 120 мільйонів гривень, його адвокат заявив, що заставу не внесли, і будуть подавати апеляцію на рішення суду. Представники НАБУ повідомили, що подаватимуть клопотання про тримання під вартою, якщо Чернишов не внесе заставу протягом пʼяти днів з дня рішення суду.