Трамп заявив Зеленському, що Україні потрібно йти у наступ у війні з рф, - WP
Під час розмови із президентом України Володимиром Зеленським 4 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Україна не змінить хід війни, граючи в обороні, і їй потрібно перейти в наступ.
Про це повідомляє The Washington post з посиланням на неназваного чиновника.
Коли Трамп запитав, чи може Україна бомбити Москву чи Санкт-Петербург, чиновник сказав, що Зеленський відповів: "Якщо у нас буде правильна зброя, ми зможемо". WP нагадує, що газета Financial Times першою повідомила про деталі дзвінка.
Але на запитання про дзвінок Зеленському, Трамп відповів: "Ні, він не повинен атакувати Москву". Він додав, що не постачатиме Україні зброю більшої дальності, яка дозволила б їй уразити столицю росії.
Прес-секретарка Білого дому Каролайн Лівітт підтвердила, що Трамп запитував Зеленського про здатність України завдати ударів по російській території, але сказала, що питання було вирване з контексту. За її словами, Трамп просто шукав інформацію, а не закликав Зеленського це зробити.
За словами іншого українського чиновника, нова американська зброя може досягти України набагато швидше. Ракети ATACMS більшої дальності та інша зброя "можуть змінити траєкторію щонайменше на наступні шість місяців, а може й довше", – сказав чиновник. "Якщо це буде концентрована підтримка протягом 50 днів, це було б чудово".
Нагадаємо, Трамп встановив 50-денний термін для досягнення росією мирної угоди, перш ніж запровадити 100-відсоткові тарифи на російський імпорт та вторинні санкції проти покупців російських енергоносіїв.
- 275 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:05 1500 грн пенсіонерам і ВПО та кешбек на пальне: в уряді анонсували новий пакет підтримки
- 18:10 Пенсія на загальних підставах та тимчасове житло для ВПО: Комітет Ради рекомендував ухвалити законопроєкт
- 17:00 Окупанти на Луганщині ухвалили нові правила обліку та розпорядження «безхазяйним» житлом
- 16:00 Підтримка ВПО та ветеранів: соцзахист Луганщини про підсумки 2025 року та ключові пріоритети
- 15:37 Окупанти вже 1,5 року «збільшують» населення Сіверськодонецька, називаючи ту саму цифру
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Зарплата, рахунки та нерухомість: що задекларував очільник прокуратури Луганщини 05.03.2026 переглядів: 742
- Голова Сіверськодонецької РДА Роман Власенко задекларував понад 1,3 млн грн зарплати за 2025 рік 10.03.2026 переглядів: 585
- Помер поранений на фронті захисник з Луганщини Юрій Цемеров 06.03.2026 переглядів: 576
- В очільниці Сіверськодонецької МВА - новий заступник 06.03.2026 переглядів: 474


Окупанти вже 1,5 року «збільшують» населення Сіверськодонецька, називаючи ту саму цифру
Двох підлітків з Луганщини, депортованих до росії, вдалося повернути в Україну
Сили оборони завдали ударів по військових об'єктах на ТОТ Луганщини, - Генштаб