У селищі Кремінської громади можуть розпочати дистанційне обстеження зруйнованого житла
Під дію постанови Кабміну № 815, яка визначає порядок обстеження нерухомості на територіях активних бойових дій, наразі підпадає селище Діброва Кремінської громади.
Про це йшлося на засіданні комісії з обстеження пошкодженого та знищеного нерухомого майна Кремінської МВА, йдеться на сторінці адміністрації у Facebook.
Як наголосила заступниця начальника МВА Наталя Макогон, жителі Діброви, які раніше подавали інформаційні повідомлення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, можуть пройти процедуру дистанційного обстеження. Інші населені пункти громади, відповідно до нормативних документів, під дію постанови на сьогодні не підпадають.
За словами начальника Управління ЖКГ та інфраструктури Кремінської МВА Георгія Дзивульського, від мешканців Діброви наразі надійшло 24 повідомлення про майно зі статусом «непридатне до експлуатації» або «знищено повністю». З них 5 повідомлень – дублікати, 5 мають статус «не може бути оброблено», по 3 – відсутні відомості (щодо них проводяться заходи з пошуку власників та збору інформації). По 11 інформаційних повідомленнях вдалося встановити контакт із власниками, які надали документи та відомості для роботи комісії.
Комісія рекомендувала МВА звернутися до Держгеокадастру та Міністерства оборони України для дистанційного обстеження цих об’єктів.
“Наталя Макогон нагадала, що постанова № 815 встановлює жорсткі технічні вимоги до знімків: вони повинні бути кольоровими, чіткими, без спотворень, містити метадані (EXIF) із датою, часом та координатами зйомки. Обов’язково слід зробити загальний план ділянки та об’єкта, а також щонайменше три ракурси - фасад, боковий фасад і/або вид згори. На фото мають бути добре видимі зруйновані конструкції, таблички з адресою та об’єкти-орієнтири”, - розповіли в МВА.
Водночас Макогон підкреслила, що запропоноване відеообстеження - це лише фіксація фактів руйнування. Запис у Реєстрі не означає автоматичного отримання компенсації. Остаточне рішення ухвалюватимуть окремо, після розгляду всіх документів та перевірки відповідності умовам програми.
За детальною інформацією у МВА неохідно звертатися за телефоном: 095 820 71 24 (Кремінський ЦНАП).
Нагадаємо, у Мінрозвитку навчали комісії з прифронтових регіонів дистанційно обстежувати зруйноване житло.
Раніше повідомлялося, що обстеження зруйнованого житла за рішенням уряду тепер проводитиметься і на території активних бойових дій.
- 307 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:30 Луганські стрибуни у воду вибороли три медалі на чемпіонаті України
- 17:00 В.о. директора сіверськодонецької “Юності” погодили премію у майже 30 тис. грн
- 15:30 “Питання тепла й досі стоїть гостро”: пасічник визнав проблеми у Сіверськодонецьку
- 14:00 Харченко: Луганщина передала на допомогу ЗСУ понад мільярд гривень
- 12:30 Лисичанська МВА закупить бронежилетів та шоломів на майже 700 тис. грн
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 970
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 912
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 719
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 675


В.о. директора сіверськодонецької “Юності” погодили премію у майже 30 тис. грн
“Питання тепла й досі стоїть гостро”: пасічник визнав проблеми у Сіверськодонецьку
Харченко: Луганщина передала на допомогу ЗСУ понад мільярд гривень