Головні новини на ранок, 31 липня: наслідки атаки рф на Київ, донька Келлога каже, що це відповідь путіна Трампу
SD.UA зібрав головні новини на ранок, 31 липня.
Масована атака рф на Київ після ультиматуму Трампа путіну
У ніч проти 31 липня росія здійснила масовану комбіновану атаку на Київ після того, як президент США Дональд Трамп оголосив новий термін у 10 днів для очільника Кремля володимира путіна, щоб він зупинив війну в Україні. Усю ніч рф била по місту ударними дронами і ракетами.
Станом на ранок у Києві шестеро людей загинули і ще 52 постраждали, повідомляє мерія і військова адміністрація. Згодом стало відомо, що кількість загиблих збільшилася до восьми, а постраждалих - до понад 100.

"Наразі вже служби підтверджують 6 загиблих. З них 4 в Святошинському районі, 2 - в Соломʼянському. Серед загиблих дитина, хлопчик шести років", - написав керівник КМВА Тимур Ткаченко.
- У Святошинському районі зруйнований під’їзд житлового будинку, там рятувальники розбирають завали.
- У Солом’янському районі пошкоджені квартири в декількох будинках. Горіли автівки. Також пожежі і пошкодження на кількох локація нежитлової забудови.
- У Голосіївському районі є пошкоджені будівлі. Зокрема, школи та дитячого садка.
- У Шевченківському районі ударною хвилею вибило вікна в дитячому відділенні медзакладу.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що під'їзд у багатоповерхівці зруйнувала російська ракета.
"Київ. Ракетний удар. Прямо у житловий будинок. Під завалами люди. Всі служби на місці. Руські терористи", - написав він.
Через російську атаку у столиці перекрита низка вулиць і змінений рух транспорту.
"Це було пряме влучання російської ракети в будинок. Ймовірно, удар відбувся в 5 поверх", — сказав міністр МВС Ігор Клименко про наслідки у Святошинському районі.
Також Клименко розповів, що загиблого 6-річного хлопчика знайшли саме у Святошинському районі, його намагались врятувати, але травми були надто серйозними. Загалом, у Києві відомо про 9 постраждалих дітей через нічну атаку.
Також Клименко додав, що цієї ночі рф використала реактивні БПЛА, які атакували столицю з різних сторін.
Донька Келлога: "Атака на Київ - це відповідь путіна Трампу"
Донька спецпредставника президента США з питань України Кіта Келлога Меган Моббс в соцмережі Х написала, що ця атака і є відповідь путіна на дедлайн Трампа.
Ще 30 липня Трамп був обурений, що не отримав жодної відповіді від путіна.
"Це ганьба. Я казав вам, що п'ять тисяч людей помирають щотижня. Зараз уже сім тисяч. Людям на голову падають бомби. Жахлива війна", - сказав він.
"Київ зазнає масованої атаки БпЛА. Не помиляйтеся, це відповідь путіна на встановлений президентом Трампом дедлайн. Він тестує американську рішучість і силу. Ми не повинні проявити слабкість", — підкреслила Моббс.
Нагадаємо, путін дійсно ніяк не коментував ультиматуми Трампа у 50 днів і в 10 днів, але це зробив його речник Дмитро Пєсков. Він заявив, що Москва виробила “певний імунітет до санкцій, адже росія досить довго живе під величезною кількістю обмежень, але її економіка функціонує”.
- 280 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У Сіверськодонецькому хабі в Дніпрі розпочинають видачу продуктових наборів
- 17:30 Лисичанська МВА формує новий склад Ради з питань ВПО
- 16:00 Повернення виплат дітям ВПО: проєкт постанови підготували, старт очікують у лютому, - нардеп
- 15:00 Сіверськодонецька МВА повідомила про кількість вільних місць у прихистку в Самарі
- 13:30 Окупанти готують механізм націоналізації «покинутої» землі на Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганська область – у трійці регіонів з найвищим рівнем оплати праці за даними Держстату 30.01.2026 переглядів: 1443
- У Мінсоцполітики пояснили, кому та чому призупинили пенсійні виплати 31.01.2026 переглядів: 782
- «Школа – це люди, а не будівля». Як Сіверськодонецька музична школа відновила роботу в релокації 30.01.2026 переглядів: 561
- Оцінка за лояльність: як росія запроваджує тотальний контроль над дітьми на ТОТ Луганщини 26.01.2026 переглядів: 542


Повернення виплат дітям ВПО: проєкт постанови підготували, старт очікують у лютому, - нардеп
Окупанти готують механізм націоналізації «покинутої» землі на Луганщині
“У нас є пропозиції, як розв’язати це питання”: Омбудсман планує зустріч з міністром щодо пенсій ВПО