У Кремлі заявили, що США надали рф "прийнятну пропозицію" про звершення війни в Україні: подробиці від ЗМІ
Помічник очільника Кремля Юрій Ушаков заявив, що США надали росії "прийнятну пропозицію" щодо завершення війни в Україні.
Це Ушаков сказав російським ЗМІ.
"Була пропозиція з боку американців, яка нам здається цілком принятною", - сказав він.
Польське видання Onet дізналося, що це за пропозиція.
Ось американська пропозиція для Москви:
- припинення вогню в Україні, а не мир;
- фактичне визнання російських територіальних здобутків (шляхом відкладення цього питання на 49 або 99 років);
- зняття більшості санкцій, накладених на росію, та, в довгостроковій перспективі, також повернення до співпраці в енергетичній сфері, тобто імпорту російського газу та нафти.
"У пакеті також відсутня гарантія нерозширення НАТО, пункт, якого постійно вимагають росіяни. Москва також не отримала жодної обіцянки припинити військову підтримку України. Однак, за повідомленнями, росіяни погоджуються з цим останнім пунктом", - наголошує видання.
Onet пише, що "можливість угоди підтверджується заявами щонайменше кількох провідних європейських політиків". Міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського також запитали про деталі пропозицій, які Москва отримала. На конкретне запитання про те, чи можливе відновлення енергетичної співпраці з росією, він відповів: "Ця війна колись закінчиться, а росія була джерелом сировини для Європейського Союзу протягом сотень років".
Водночас Bloomberg пише, що президент США Дональд Трамп припустив, що путін буде відкритий до мирних переговорів в обмін на обговорення обміну територіями, повідомили джерела.
Нагадаємо, після переговорів спецпосланця Стіва Віткоффа з очільником Кремля володимиром путіним стало відомо, що російська сторона запропонувала зустріч президента США Дональда Трампа з путіним.
Трамп сказав журналістам, що переговори Віткоффа з путіним були "дуже добрими", але не став називати їх проривом: "Конкретних прогнозів не хочу давати, тому що до цього я занадто часто був розчарований".
В інтерв'ю Fox News державний секретар США Марко Рубіо заявив, що з боку України і з боку рф "потрібні будуть поступки".
"Знаєте, є території, які Росія захопила і які вони зараз контролюють, і це включає Крим, захоплений ще у 2014 році, та деякі інші території, де вони досягли певних успіхів. Щоразу, коли ви укладаєте угоду, будуть необхідні поступки. Будуть необхідні поступки з боку росіян і поступки з боку українців, звичайно, також. Знаєте, такі поступки – це непросто. Їх іще потрібно "продати" публіці у своїй країні. Але я думаю, що можу сказати: усі хочуть, щоб війна закінчилася", - додав він.
- 452 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Луганський театр візьме участь у міжнародному фестивалі у Кракові
- 11:00 ЛОВА: На єдиному пункті пропуску між воронезькою областю і ТОТ Луганщини – черги по 8 годин
- 09:30 На Луганщині ворог вдарив з мінометів та гранатометів
- 19:00 Релокований бізнес і ринок праці: як Стратегія розвитку Луганщини реагуватиме на виклики
- 17:00 Агенти «АТЕШ» знеструмили залізничний вузол постачання в окупованому Луганську
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодонецьке КП уклало договір щодо придбання геокуполів на майже 6 млн грн 15.04.2026 переглядів: 1168
- На війні загинув захисник із Лисичанська Ростислав Козьменко 14.04.2026 переглядів: 1059
- З трьома валізами з Луганська: як Anabel Arto відновив виробництво після двох релокацій 13.04.2026 переглядів: 997
- Переселенка з Лисичанська пече хліб на Закарпатті та планує відкрити власну пекарню 15.04.2026 переглядів: 973


ЛОВА: На єдиному пункті пропуску між воронезькою областю і ТОТ Луганщини – черги по 8 годин
На Луганщині ворог вдарив з мінометів та гранатометів
В окупованому Сіверськодонецьку знесли багатоповерхівку (ФОТО)