Інвентаризація житла для ВПО: що виявили комісії та з якими перешкодами стикаються
Наразі спеціальні обласні та районні комісії обстежили 570 будівель і приміщень у регіонах. Понад 60 з них можна використати як житло для переселенців, ще понад 100 - потребують капремонту чи реконструкції.
Про це йшлося під час воркшопу в Одесі, який організувала ТСК з захисту прав ВПО, повідомляє Мінрозвитку.
У міністерстві нагадали, що інвентаризація проходить в рамках Закону № 4080-IX, який визначає додаткові механізми забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом.
Загалом комісії мають перевірити понад 9 тисяч об’єктів, перелік яких надали Фонд держмайна та громади. Найактивніше робота йде у Чернівецькій, Полтавській, Вінницькій, Сумській та Рівненській областях.
“Серед основних труднощів - відсутність документів на окремі будівлі та відмова власників від обстеження. Тому надалі плануються зміни до закону, щоб спростити роботу комісій”, - наголосили у відомстві.
Голова ТСК, нардеп Павло Фролов також зауважив, що територіальні громади та органи місцевого самоврядування дуже повільно надають об’єкти нерухомості та земельні ділянки для інвентаризації.
Крім того, за словами Фролова, ТСК ініціює звернення до уряду з метою якнайшвидшої розробки Методики розрахунку пільгової орендної плати при наданні об’єктів державної власності для розміщення ВПО, яку, згідно з законом 4080, мали затвердити ще до 5 березня.
Раніше повідомлялося, що в Україні запускають інвентаризацію нерухомості під житло для ВПО.
- 2006 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:10 Третій корпус на Луганщині контролює три населені пункти, - Білецький
- 16:00 Уряд спрямував понад 1,29 млрд грн на пільгове іпотечне кредитування ВПО
- 14:00 ЛОВА: У Лисичанську переставляють вікна між будинками, а в Сіверськодонецьку виставляють платіжки за холодні батареї
- 12:00 Збирав дані про українських патріотів: довічне увʼязнення загрожує агенту фсб з Луганщини
- 10:00 «Тепер пів міста без інтернету»: у Сіверськодонецьку скаржаться на блокування Starlink
Найпопулярніші новини за тиждень:
- З 24-річним військовим з Сіверськодонецька Кирилом Ніжніком попрощалися на Черкащині 05.02.2026 переглядів: 1411
- З російського полону визволили військового медика з Луганщини 05.02.2026 переглядів: 941
- У Мінсоцполітики пояснили, кому та чому призупинили пенсійні виплати 31.01.2026 переглядів: 940
- Грошова допомога, пенсії та житлові програми: що треба знати ВПО у лютому-2026 01.02.2026 переглядів: 788


Третій корпус на Луганщині контролює три населені пункти, - Білецький
Уряд спрямував понад 1,29 млрд грн на пільгове іпотечне кредитування ВПО
Ворог атакував з боку Твердохлібового на Луганщині