В Україні запускають інвентаризацію нерухомості під житло для ВПО
Україна розпочинає масштабну інвентаризацію нерухомого майна, яке може слугувати житлом для внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомили організатори воркшопу, присвяченого питанням прозорої інвентаризації нерухомого майна для ВПО, пише Укрінформ.
«Ми вперше в межах закону 4080 запускаємо масштабну інвентаризацію всього житла, яке може бути використане для переселенців - зафіксованого, законного і підзвітного. Закон також передбачає створення єдиного реєстру житлових об’єктів, який дозволить ВПО самостійно бачити наявне житло, його стан і розташування - без «зашторених списків» та ручного розподілу», - сказав Павло Фролов, голова Тимчасової спеціальної комісії ВР з питань захисту майнових і немайнових прав внутрішньо переміщених осіб.
За його словами, всеукраїнська інвентаризація дасть змогу отримати житло тим, хто його втратив через російську агресію або був змушений його покинути через повномасштабне вторгнення.
«Сьогодні ми відправимо запити на всі ОВА, щоб отримати повну картину того, скільки ми маємо тимчасового житла, яке ми в найближчому майбутньому зможемо перетворити у повноцінне житло для тих, хто жив у власних будинках», - зазначив Фролов.
Він також зауважив, що переселенцям важко самотужки розв'язати житлову проблему, а у сфері облаштування ВПО, за його словами, процвітає корупція.
Своєю чергою директорка Інституту житла Аліна Москаленко зауважила, що інвентаризація державної нерухомості дасть також змогу міжнародним донорам не витрачати сотні тисяч доларів на з’ясування власництва, наявності документації, доступу до комунікацій тощо - цю роботу тепер виконуватиме держава.
«Для механізму оцінки житлових об’єктів, які можуть бути використані для розміщення внутрішньо переміщених осіб, будуть створені комісії з обстеження об’єктів - це спеціальні групи при районних адміністраціях, які виїжджають на потенційні будівлі для проживання ВПО, щоб оцінити їхній технічний і санітарний стан. До складу входять представники влади, ДСНС, санітарні служби, архітектори та земельники», - розповіла Москаленко.
За її словами, особливо прискіпливо проводитиметься технічне обстеження майбутнього житла для ВПО.
«Технічне обстеження об’єкта для ВПО проводиться у два етапи. Спочатку - базовий виїзд комісії, коли вони оглядають будівлю і перевіряють документи. Це безкоштовно і входить у їхній службовий обов’язок. Але якщо є підозра на аварійність або складні конструктивні проблеми, призначається додаткове техобстеження. Його вже виконують сертифіковані інженери або компанії, і фінансується воно зазвичай з місцевого бюджету або за допомогою донорів», - зазначила Москаленко.
Як нагадало видання, всеукраїнська інвентаризація нерухомого майна, яке може бути використано як житло для ВПО, передбачена Законом України № 4080 «Про внесення змін до деяких законів України щодо додаткових заходів, пов’язаних із забезпеченням внутрішньо переміщених осіб житлом», що набрав чинності 21 листопада 2024 року.
Раніше Павло Фролов наголошував, що 5 березня, разом з набуттям чинності закону 4080, мала стартувати інвентаризація нерухомості, придатної для проживання переселенців. Проте справа не зрушила з місця.
- 493 перегляди
Читайте також:
- Головні новини на ранок, 17 червня: атака рф на Київ і Одесу - руйнування і загиблі, просування росіян в трьох областях
- До 10 років тюрми засудили мешканку Луганщини, яка при окупантах отримала підвищення у посаді
- Завершальний етап репатріації: Україна отримала від рф понад 6 тис. тіл, серед них є тіла російських військових
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 08:03 Головні новини на ранок, 17 червня: атака рф на Київ і Одесу - руйнування і загиблі, просування росіян в трьох областях
- 19:00 Родини луганських ВПО, які заселилися до гуртожитків у Києві, отримали меблі від благодійників
- 18:00 Сіверськодонецькі лікарі здійснили виїзні прийоми на Дніпропетровщині
- 17:00 Луганчанин завоював бронзову медаль на чемпіонаті світу з богатирського багатоборства
- 16:15 Що потрібно знати про саміт G7, де Трамп зустрінеться із Зеленським, - Аxios
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Продовження "Павутини": ЗСУ уразили літаки на "Саваслейці" та завод з виготовлення антен для "шахедів" 09.06.2025 переглядів: 9231
- «Це що за свавілля?». Сіверськодончани обурені вимогами окупантів 09.06.2025 переглядів: 7266
- Окупанти визнали, що Луганщина палає. Але про Сіверськодонецьк мовчать 09.06.2025 переглядів: 3863
- Після «ремонтів» у Сіверськодонецьку частина квартир непридатна для проживання 14.06.2025 переглядів: 3092