Кубок України: хто з ким зіграє у чвертьфіналі

Кубок України: хто з ким зіграє у чвертьфіналі

Кубкові баталії цього року вже подарували чимало сюрпризів. Після поєдинків 1/8 фіналу стало очевидно, що цьогорічний Кубок України з футболу проходить не за звичним сценарієм: у чвертьфінал пробилися лише три представники УПЛ, тоді як одразу п’ять команд із нижчих дивізіонів сенсаційно продовжать боротьбу за трофей.

Головною несподіванкою став виліт донецького «Шахтаря» від київського «Динамо» (2:1). З клубів УПЛ складалася також ще одна пара 1/8 фіналу — львівський «Рух» програв черкаському «ЛНЗ» (1:0).

Саме «ЛНЗ», разом із «Динамо» та «Металістом 1925», залишилися єдиними представниками еліти у чвертьфіналі. Компанію їм склали чотири клуби Першого чемпіонату — «Фенікс-Маріуполь», «Інгулець», «Буковина» та «Чернігів». Київський «Локомотив» представлятиме Другий дивізіон.

Таке велике представництво команд з нижчих ешелонів у Кубку України — історичний результат. Дотепер подібне траплялося лише двічі, але ніколи — у такій кількості. Для порівняння: у сезоні 2016/17 до чвертьфіналу дійшли 4 команди Першої ліги, а у розіграші 2013/14 — по 2 представники Першої та Другої ліг.

Загалом у цьогорічному розіграші взяли участь 47 команд.

Таблиця Кубка України: жеребкування 1/4

Всі учасники наступної стадії змагань стали відомі ще в кінці жовтня, але тепер таблиця Кубка України також має сформовані чвертьфінальні пари. 

Отже, в 1/4 зустрінуться наступні колективи:

  • «Металіст 1925» Харків (УПЛ) — «Локомотив» Київ (Другий дивізіон).

  • «Чернігів» (Перший дивізіон) — «Фенікс-Маріуполь» (Перший дивізіон).

  • «ЛНЗ» Черкаси (УПЛ) — «Буковина» Чернівці (Перший дивізіон).

  • «Динамо» Київ (УПЛ) — «Інгулець» Петрове (Перший дивізіон).

Як і всі етапи турніру, чвертьфінали пройдуть у форматі одного матчу, а попередні дати проведення призначені на 3–5 березня 2026 року.

Ще зовсім недавно «Динамо» виглядало головним фаворитом турніру, однак ситуація різко змінилася: невдалі виступи в Лізі конференцій призвели до відставки Олександра Шовковського, а в УПЛ столичний клуб після 14 турів опинився лише на сьомій позиції. 

Таким чином, Кубок спочатку втратив одного фаворита — «Шахтар», тоді як форма та результати іншого («Динамо») залишають багато питань.

У такому контексті боротьба за трофей стає ще менш передбачуваною — уболівальникам варто готуватися до драматичних поєдинків та, можливо, нових сенсацій в таблиці Кубка України. 

 

Автор ua-football: Олександр Риженко, Twitter - @Theryzhenko

Реклама