Оновили підхід до розробки Стратегії розвитку Луганської області на 2021-2027 роки
Робоча група з розробки Стратегії розвитку Луганської області на 2021-2027 роки запровадила новий підхід до аналізу соціально-економічного стану Луганщини.
Про це повідомляє Луганська ОВА.
Він базується на поділі розвитку регіону на три ключові періоди:
- до 2014 року – як індустріальної області з усталеними економічними та демографічними характеристиками;
- 2014-2022 роки – період часткової окупації та функціонування в режимі кризового управління;
- з 2022 року й дотепер – етап повномасштабної війни, руйнування інфраструктури, масового переміщення населення, релокації бізнесу та органів влади.
Така концепція, на думку розробників, дозволила чіткіше окреслити глибину викликів і водночас – варіанти збереження людського та економічного потенціалу, відновлення області після деокупації.
Проєкт Стратегії структурований навколо трьох стратегічних цілей:
- Посилення безпеки та економічної стійкості Луганської області – підтримка Сил оборони, ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб, релокованого бізнесу, а також забезпечення інформаційної та цивільної безпеки регіону.
- Розвиток, орієнтований на людину – інвестиції в освіту, охорону здоров’я, ментальне відновлення, соціальний захист, доступне житло, культуру, збереження локальної ідентичності та формування безбар’єрного простору.
- Забезпечення стійкого та ефективного публічного управління і партнерств – цифровізація управління, підготовка до деокупації, прозорість влади, розвиток громадянського суспільства, міжрегіональне та міжнародне співробітництво.
За результатами засідання вирішили винести проєкт Стратегії на громадське обговорення та розпочати збір пропозицій до Плану заходів з її реалізації.
З матеріалами до засідань Робочої групи можна ознайомитися за посиланням.
Інформацію про початок громадського обговорення проєкту Стратегії, терміни та спосіб надання пропозицій і зауважень до нього оприлюднять додатково.
Оновлення Стратегії здійснюють на вимогу Закону України «Про засади державної регіональної політики» та у зв’язку з необхідністю її приведення у відповідність до оновленої Державної стратегії регіонального розвитку відповідно до Постанови КМУ № 940 від 13.08.2024.
Читайте також: ЛОВА розроблює Стратегію розвитку Луганської області – що відомо
- 61 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 «Опалення немає 4-й рік». Сіверськодончани про ситуацію у місті
- 16:46 Крок за кроком до руху: Як працює реабілітаційний центр Лисичанської багатопрофільної лікарні у Дніпрі
- 16:30 «Понад рік нічого не отримували». «Біженці» жаліються окупантам на відсутність гуманітарки
- 15:00 Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині
- 14:10 У Дніпрі провели захід у сіверськодонецькому хабі «Я за соборну Україну»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 18.01.2026 переглядів: 2218
- Навколо купівлі Сіверськодонецькою МВА «Лісової дачі» виникла суперечка: позиції сторін 14.01.2026 переглядів: 686
- Харченко: Закарпаття сприятиме забезпеченню житлом ВПО з Луганщини 15.01.2026 переглядів: 465
- ДНК-експертиза підтвердила загибель захисника з Попаснянської громади 16.01.2026 переглядів: 437


«Опалення немає 4-й рік». Сіверськодончани про ситуацію у місті
«Понад рік нічого не отримували». «Біженці» жаліються окупантам на відсутність гуманітарки
Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині