У ЛОВА розповіли, скільки чорнобильців на Луганщині та яку підтримку вони отримують
Станом на зараз на обліку перебуває понад три тисячі безпосередніх учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з Луганщини.
Про це повідомляє Луганська адміністрація.
До 40-х роковин Чорнобильської катастрофи в адміністрації нагадали, що до ліквідації наслідків аварії залучили близько 13 тисяч мешканців Луганщини.
«Станом на початок 2026 року 1 529 осіб з Луганщини отримують пенсію по інвалідності, пов’язану з ліквідацією, ще 1 444 мають статус постраждалих, а 3 289 осіб одержують щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю. Загалом на обліку перебуває понад три тисячі безпосередніх учасників ліквідації», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ліквідаторів продовжують системно підтримувати на державному та регіональному рівнях.
Так, з 1 березня збільшили пенсії по інвалідності, пов'язаній з ліквідацією аварії на ЧАЕС. Зокрема, для осіб з інвалідністю І групи виплата становить 11 048,25 грн, ІІ групи – 8 838,60 грн, ІІІ групи – 6 813,09 грн. Також передбачені щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсація сім’ям на непрацездатного члена сім’ї у разі втрати годувальника.
Окрім цього у квітні поточного року 142 учасники ліквідації аварії на ЧАЕС з Луганщини отримали гуманітарну допомогу, яку доставили адресно у різні регіони України.
Раніше повідомлялося, що напередодні 40-х роковин Чорнобильської катастрофи очільник Луганщини Олексій Харченко зустрівся у столиці з ліквідаторами аварії на ЧАЕС та вручив їм обласні відзнаки.
Також нагадаємо, що на сайті Державного архіву Луганщини розмістили документальну онлайн-виставку «Чорнобиль. Без права на забуття».
- 476 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Луганщина отримала 59 генераторів від німецьких партнерів для підтримки релокованих установ
- 18:00 Волонтерку з Луганщини нагородили президентською відзнакою «Золоте серце»
- 17:00 Представникам громад Сіверськодонецького району вручили подяки до Дня молоді
- 16:00 Окупанти засудили жителя Луганщини за «шпигунство»
- 15:00 Формувала «бюджет» окупаційної адміністрації: до 8 років тюрми засудили колаборантку з Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На війні загинув військовий з Луганщини Ігор Меженський 11.08.2026 переглядів: 774
- В окупованому Сіверськодонецьку знесли ще одну багатоповерхівку (ФОТО) 06.08.2026 переглядів: 745
- У Чернігові попрощаються з полеглим захисником з Луганщини Андрієм Лимарем 05.08.2026 переглядів: 684
- У Сіверськодонецькій МВА розповіли, коли зможуть провести дорозіграш за кредитною програмою для ВПО 60+ 07.08.2026 переглядів: 600


Волонтерку з Луганщини нагородили президентською відзнакою «Золоте серце»
Окупанти засудили жителя Луганщини за «шпигунство»
Формувала «бюджет» окупаційної адміністрації: до 8 років тюрми засудили колаборантку з Луганщини
