Мінсоцполітики: Україна вивчає можливість будівництва модульного житла для ВПО за шведськими технологіями
Міністр соцполітики Денис Улютін та голова правління БФ «Шведський Центр Допомоги» Сергій Порохнавець підписали меморандум про співпрацю, який закладає основу для реалізації спільних стратегічних рішень для посилення системи підтримки ВПО.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України
«Під час зустрічі сторони обговорили організацію виробництва модульних будинків для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, підготовку до зимового періоду та залучення міжнародної підтримки для реалізації проєктів у сфері житла та гуманітарної підтримки», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що окрему увагу приділили можливим механізмам запуску виробництва модульного житла в Україні, зокрема організації виробничих потужностей, використанню шведського досвіду та поетапній адаптації технологічних рішень до українських умов.
У Мінсоцполітики додали, що модульне житло розглядають «як інструмент швидкого забезпечення житлових потреб внутрішньо переміщених осіб з подальшим переходом до довгострокових рішень».
Такий підхід, вважають у міністерстві, дозволяє «оперативно реагувати на кризові виклики та водночас сприяти інтеграції людей у громади».
Також повідомляється, що сторони обговорили підготовку до зимового періоду, «зокрема формування резервів необхідного обладнання для забезпечення потреб громад та внутрішньо переміщених осіб».
Раніше повідомлялося, що Мінсоцполітики планує сформувати єдині підходи до підтримки ВПО та підготувати методичні рекомендації щодо створення й реалізації місцевих цільових програм.
- 556 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У сіверськодонецькій лікарні відкрили «Простір турботи про ветеранів»
- 18:00 У ЛОДА збирають пропозиції щодо створення безбар'єрного простору: деталі
- 17:00 На Київщині попрощалися з полеглим захисником з Луганщини Ігорем Гнелицьким
- 16:00 Лисичанська громада виплатить допомогу дітям військових до Дня знань: стартував прийом заяв
- 15:00 Катування та сексуальне насильство щодо затриманої на Луганщині волонтерки: трьом бойовикам оголосили підозру
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Київщині попрощаються з загиблим військовим з Луганщини Артуром Шматовим 02.08.2026 переглядів: 946
- «Рука лишилася на позиціях»: як боєць із Лисичанська після ампутації повернувся до цивільного життя 01.08.2026 переглядів: 752
- «Він завжди йшов першим». Пам'яті прикордонника Дмитра «Доббі» Погребака 29.07.2026 переглядів: 674
- Що варто знати ВПО у серпні: нововведення, виплати та важливі дати 01.08.2026 переглядів: 653


У сіверськодонецькій лікарні відкрили «Простір турботи про ветеранів»
У ЛОДА збирають пропозиції щодо створення безбар'єрного простору: деталі
Омбудсман закликав уряд переглянути розмір та усунути обмеження у виплатах ВПО
