Понад 26 млн грн передбачили громади Луганщини на підтримку релокованого бізнесу, – Харченко
Військові адміністрації населених пунктів Луганщини затвердили 16 програм, спрямованих на створення або розвиток підприємництва, зокрема й ветеранського.
Про це повідомляє начальник Луганської ОВА Олексій Харченко за підсумками форуму «Зроблено в Одесі», де він виступив як спікер у дискусійній панелі «Економічні виклики воєнного часу».
Він нагадав, що понад 8 тисяч бізнесів перемістилися з Луганщини в інші регіони країни, багато з них – двічі. У підтримці підприємництва, за його словами, важливу роль відіграє налагоджена співпраця між бізнесом та владою, особливо в умовах війни.
Очільник Луганщини зазначив, що за державними програмами підприємці області отримали:
- 446 «Доступних кредитів 5-7-9 %» на загальну суму 1, 2 млрд грн;
- понад 100 мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу за програмою «єРобота» на суму 21,1 млн грн.
Окрім того:
- учасники бойових дій та ветерани скористались міжнародними грантами на суму 5,1 млн грн;
- підприємства області Рубіжанська панчішна мануфактура, виробнича фірма «Кремінна-Пром», НВФ «Мікрохім» – долучили до програми «Зроблено в Україні»;
- продукцію ТОВ «НВП «Аеромех» включили до переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується з бюджетних коштів.
Також Харченко поінформував, що військові адміністрації населених пунктів області затвердили 16 програм, спрямованих на створення або розвиток підприємництва, зокрема й ветеранського. На реалізацію цих програм у бюджетах громад передбачили 26, 4 млн грн, з яких 18,5 млн грн – на 2026 рік.
«У другому півріччі поточного року запрацює обласна програма підтримки бізнесу: суб’єкти підприємництва зможуть отримати 200 тис. грн на компенсацію витрат на придбання основних засобів для збільшення обсягів виробництва товарів. У цьому році на зазначені цілі буде спрямовано 3 млн грн», – зазначив начальник ЛОВА.
Раніше повідомлялося, що Стратегія розвитку Луганської області на 2021-2027 роки передбачає комплекс заходів, які мають зупинити падіння ринку праці та створити підґрунтя для його відновлення.
- 367 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У Пенсійному фонді Луганщини оголосили набір на понад 60 посад: подробиці
- 18:04 «Не бачу сенсу чекати»: Бойко озвучила плани щодо житлового проєкту Сіверськодонецької МВА на Київщині
- 17:00 У Сіверськодонецькій МВА назвали дату відбору за житловою програмою для ВПО 60+
- 16:00 Затвердили умови програми «Будиночки в селі» для ВПО, – нардеп
- 15:00 Окупанти зіткнулися з проблемами у забезпеченні через удари на Луганщині, – Трегубов
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Сіверськодонецькій громаді призупиняють роботу закладів загальної середньої освіти (ПЕРЕЛІК) 08.06.2026 переглядів: 2715
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1167
- Вночі в окупованому Сіверськодонецьку було гучно: що відомо 10.06.2026 переглядів: 938
- Стало відомо про загибель військового з Лисичанська Валерія Мозолевського 06.06.2026 переглядів: 931


«Не бачу сенсу чекати»: Бойко озвучила плани щодо житлового проєкту Сіверськодонецької МВА на Київщині
У Сіверськодонецькій МВА назвали дату відбору за житловою програмою для ВПО 60+
Затвердили умови програми «Будиночки в селі» для ВПО, – нардеп
