Затвердили умови програми «Будиночки в селі» для ВПО, – нардеп
Уряд ухвалив порядок реалізації дворічного експериментального проєкту щодо забезпечення переселенців житлом у сільській місцевості.
Про це повідомляє народний депутат України Павло Фролов.
«ВПО обиратимуть будинок із запропонованих варіантів, після чого місцеві громади викуповуватимуть його у комунальну власність та надаватимуть у безоплатне користування», – пояснив він.
Перед придбанням кожен будинок обстежуватиме спеціальна комісія на відповідність належним вимогам для проживання. Також враховуватимуть наявність необхідної інфраструктури в громадах.
У проєкті, за його словами, зможуть взяти участь ВПО, які:
- не мають власного житла на підконтрольній території України;
- не отримували компенсацію за знищене житло/рішення про її надання не прийняте;
- не отримували житловий ваучер.
Пріоритетне право на отримання житла матимуть:
- багатодітні сім’ї;
- особи з інвалідністю;
- люди похилого віку;
- сім’ї з дітьми з інвалідністю;
- діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування та особи від 23 років, які раніше мали цей статус.
Договір безоплатного користування житлом укладатиметься на строк до трьох років з можливістю продовження за згодою сторін. Якщо родина придбає або отримає інше житло – договір припинять достроково.
«Наразі триває фінальний етап відбору сімей та пошуку житла. В уряді очікують, що перші родини ВПО зможуть заселитися у нові оселі вже влітку», – написав Фролов.
Нагадаємо, нардеп розповів, скільки осель для ВПО планують придбати у 2026 за програмою «Будиночки в селі».
- 697 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 На Луганщині окупанти віддали під суд 55-річного чоловіка: його звинувачують у службі в «Айдарі»
- 17:00 Обирають переможця регіонального рейтингу у номінації «СПОРТИВНА АМБАСАДА РОКУ» (форма для голосування)
- 16:00 Сили оборони України уразили стоянку військових автоцистерн у Луганську, - «АТЕШ»
- 15:00 Сіверськодончанам виплатили грошову допомогу у зв'язку з лікуванням на 160 тисяч грн
- 14:00 Судитимуть чотирьох пособників рф, які забезпечували перевезення для окупантів на Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У програмі житла для ВПО 60+ проведуть додатковий розіграш: чому з'явилися вільні кошти 17.07.2026 переглядів: 1755
- У Мукачеві попрощалися із захисником з Луганщини Дмитром Погребаком 18.07.2026 переглядів: 748
- У Сіверськодонецькій МВА перерозподілили обов'язки між керівництвом 20.07.2026 переглядів: 633
- Оновили інформацію про гумхаби Луганської області: актуальні адреси та контакти 20.07.2026 переглядів: 554


На Луганщині окупанти віддали під суд 55-річного чоловіка: його звинувачують у службі в «Айдарі»
Обирають переможця регіонального рейтингу у номінації «СПОРТИВНА АМБАСАДА РОКУ» (форма для голосування)
Сили оборони України уразили стоянку військових автоцистерн у Луганську, - «АТЕШ»
