Посилення відповідальність керівників за корупційні дії їх підлеглих
Опубліковано 05.08.2016 - 11:14
Як повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України у ДФС кардинально змінено підходи до боротьби з корупційними проявами серед працівників служби. На сьогодні робота підрозділів внутрішньої безпеки спрямована, перш за все, на досягнення конкретного результату – притягнення винних у вчиненні корупційних діянь до відповідальності та відшкодування завданих державі збитків. Про це розповів заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов в ефірі радіо Ера.
За його словами, для комплексної системи запобігання корупції в фіскальній службі запроваджено Антикорупційну програму на 2015 – 2017 роки, яка є першою подібною програмою прийнятою в Україні.
«Жодний правоохоронний орган не розробляв, не приймав та не реалізовував такої програми. При її розробці ми використовували найкращий міжнародний досвід. Це – результат співпраці практичних підрозділів внутрішньої безпеки та наукових підрозділів інституту фінансового права», – зазначив Сергій Мартинов.
Антикорупційна програма, як пояснив посадовець, спрямована на залучення всього складу фіскальної служби до боротьби з корупцією. Тобто кожний керівник структурного підрозділу повинен вести антикорупційну роботу серед своїх працівників, аналізувати ризики та розробляти заходи щодо їх усунення. При цьому однією з новацій є запровадження обов’язкової процедури проведення внутрішніх розслідувань не лише по тих особах, які притягнуті до кримінальної відповідальності або знаходяться під слідством, а й стосовно їх керівників та всього службового оточення.
«Раніше ми працювали лише по особі, яку затримано. Сьогодні ж перевіряємо діяльність і керівника, й інших працівників для того, щоб з’ясувати, хто ще міг бути причетним до злочину або міг йому сприяти. Відповідальність за недопущення корупційних проявів покладається саме на керівника підрозділу», – підкреслив Сергій Мартинов.
Він також розповів, що 91 відсоток всіх корупційних злочинів у фіскальній службі виявляється саме працівниками підрозділів внутрішньої безпеки. Однак цей показник планується підвищити до 95 відс. Найбільш поширеним злочином, який фіксують в ДФС, є отримання хабара. За останні два роки було виявлено 130 випадків хабарництва та 350 – зловживання владою та службовим становищем. При цьому останні злочини Сергій Мартинов вважає більш суспільно небезпечними, оскільки завдають значної шкоди державному бюджету.
Фіксують в ДФС цього року і зростання випадків повідомлення співробітниками фіскальної служби про спроби підкупу.
«У нашому суспільстві ще не сформовано негативного ставлення до пропонування хабара, це, на жаль, є традиційним. І дуже позитивним є той факт, що наші працівники повідомляють про такі спроби та допомагають їх документувати. Було зафіксовано кілька таких спроб на митниці, пропонувалися кошти й працівникам податкової міліції. Зазначу, що у минулому році таких випадків не було», – сказав Сергій Мартинов.
Одними з важливих чинників боротьби з корупційними проявами та своєрідними профілактичними заходами посадовець назвав підвищення рівня заробітної плати працівників ДФС та автоматизацію процесів, які усунуть «людський фактор». Одним з таких прикладів він назвав запровадження «Єдиного вікна» на митницях, що, по-перше, має спростити процедури митного оформлення і, по-друге, значно скоротить можливості для зловживань і вчинення корупції.
ДПІ у м. Сєвєродонецьку
- 1401 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Пропагандистка з Луганська отримала підозру за двома статтями
- 17:02 Синоптикиня попередила українців про потепління та надала прогноз на неділю
- 16:30 Україна запропонувала Словаччині альтернативу щодо транзиту газу
- 16:30 “Совісті немає”: окупантам дорікнули “драконівськими розцінками” на заняття спортом у Сіверськодонецьку
- 15:43 Зеленський заявив, що США не зупинили допомогу Україні
Найпопулярніші новини за тиждень:
- “Такого ніколи не було”: у Сіверськодонецьку невдоволені ставленням окупантів до бізнесу 21.01.2025 переглядів: 5378
- Начальник Сєвєродонецької МВА назвав розмір своєї зарплати 21.01.2025 переглядів: 1767
- Окупанти розповіли, коли віддадуть будинки Сіверськодонецька єдиній управляючій компанії 23.01.2025 переглядів: 1700
- Яке ставлення до переселенців та жителів ТОТ в Україні: результати соцопитування КМІС 22.01.2025 переглядів: 1476