Спрощено процедуру отримання дозволу на спецводокористування
Опубліковано 10.03.2017 - 11:54
Законом № 1830-VІІІ від 07.02.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» (далі — Закон № 1830), внесено зміни до Водного кодексу.
Змінами, зокрема, встановлено, що видача дозволів на спецводокористування належить до відання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, в галузі управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів.
Для одержання дозволу на спеціальне водокористування юридична або фізична особа, фізична особа — підприємець звертається до органів, зазначених у частині другій цієї статті, із заявою, до якої додаються:
• обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;
• опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод;
• нормативи гранично допустимого скидання (гдс) забруднюючих речовин у водні об'єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);
• затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій);
• копія правовстановлюючих документів на водні об'єкти (для орендарів водних об'єктів).
Зазначений перелік документів є вичерпним.
До набрання чинності цим Законом видача дозволів на спецводокористування належить до компетенції обласних, Київської та Севастопольської міських рад у галузі регулювання водних відносин на їх території.
У визначенні «вторинних користувачів» конкретизовано, які саме договори повинні бути між такими користувачами первинними:
«Вторинні водокористувачі (абоненти) — це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування.
Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об'єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування».
Закон № 1830 набере чинності через три місяці з дня його опублікування (опублікований у газеті «Голос України» від 04.03.2017 р. № 42).
ДПІ у м. Сєвєродонецьку
- 1519 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 ЛОВА: на Луганщині окупанти до 2030 року ввімкнуть зв’язок на 3 % території, важкохворим без паспорта рф не виписують...
- 08:35 Окупанти атакували поблизу Греківки
- 18:00 Дітей луганських ВПО запрошують на безкоштовний відпочинок на Прикарпатті
- 15:00 Окупанти судитимуть мешканця Луганщини за участь в «Айдарі»
- 13:00 ЛОВА: окупована Луганщина втретє за місяць без води, батьки дітей з інвалідністю вимушені купувати ліки за свої кошти
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Соцвиплати та держпрограми у листопаді 2025 року: що треба знати ВПО 31.10.2025 переглядів: 2090
- На війні загинув військовий з Луганщини Вадим Лихацький 30.10.2025 переглядів: 1373
- В Ужгороді сьогодні прощаються з загиблим воїном з Луганщини 27.10.2025 переглядів: 1221
- Кузьмінова залишили директором “Світанка” ще на рік 28.10.2025 переглядів: 731

ЛОВА: на Луганщині окупанти до 2030 року ввімкнуть зв’язок на 3 % території, важкохворим без паспорта рф не...
Окупанти атакували поблизу Греківки
Дітей луганських ВПО запрошують на безкоштовний відпочинок на Прикарпатті