Дома в ЖК«Оберіг» аккредитованны Минрегионом для участия в льготных программах кредитования.
Луганське Регіональне Управління Держмолодьжитла
запрошує
02 лютого 2019 року на 12-00 годин
усіх бажаючих дізнатись про умови участі у державних програмах будівництва та придбання житла.
На зустрічі будуть представлені презентації:
- умови отримання державної підтримки на будівництво житла
- умови отримання пільгового кредиту на будівництво/придбання житла за рахунок статутного капіталу Держмолодьжитла
- планування будівництва нового житлового будинку в житловому комплексі «Оберіг» м. Сєвєродонецьк.
Місто проведення: м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, будинок 22, 4 поверх.
Телефон для довідок: (06452)42505, 0666560557
https://lg.molod-kredit.gov.ua/novyny/zaproshuiemo-na-zustrich
Щодо забезпечення громадян доступним житлом
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року № 708 внесені зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 року № 140 і від 29 лютого 2012 року № 193 про забезпечення громадян доступним житлом та використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.
Програма «Доступне житло»
На сьогоднішній день, одним із шляхів вирішення питання забезпечення громадян житлом також є участь в реалізації Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 р. №1249.
Об'єктом фінансування може бути об'єкт житлового будівництва чи квартира в об'єкті будівництва. Перелік об'єктів будівництва визначається Мінрегіоном України. До переліку об'єктів на 2017-2018 роки внесені два будинки №11 та №18 по вул.Вілєсова м.Сєвєродонецьк (житловий комплекс «Оберіг»).
Механізм забезпечення громадян доступним житлом в рамках реалізації програми визначено в Порядку забезпечення громадян доступним житлом, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 р. №140 (із змінами і доповненнями).
Реалізація даної програми здійснюється шляхом надання одноразової безповоротної фінансової підтримки у розмірі 30 або 50 відсотків вартості нормативної площі доступного житла за рахунок державних коштів. Дана фінансова підтримка спрямовується виключно на інвестування у будівництво житлових будинків, допущених до участі у програмі. Житлові об’єкти допускаються до участі у програмі Міжвідомчою комісією Мінрегіону та мають відповідати низці показників.
Надання даної підтримки здійснюється виключно за умови участі громадян у будівництві житла власними коштами у розмірі не менше 50 або 70 відсотків від вартості такого будівництва.
Державна підтримка надається виходячи з нормативної площі житла, яка становить 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується громадянином за вартістю, визначеною у договорі про будівництво. У разі, коли визначена забудовником вартість 1 кв. метра загальної площі житла перевищує граничну вартість 1 кв. метра житла, громадянин, який виявив бажання придбати таке житло, сплачує різницю вартості за власний рахунок.
Державна підтримка надається громадянам лише один раз. Право на державну підтримку вважається використаним з моменту надходження такої підтримки на поточний рахунок громадянина.
Право на державну підтримку мають:
1) громадяни, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, та члени їх сімей, які перебувають на такому обліку;
2) громадяни, у яких відсутня на праві власності житлова площа, та члени їх сімей, у яких відсутня на праві власності житлова площа;
3) громадяни, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 кв. метра, та члени їх сімей, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 кв. метра на одну особу;
4) громадяни, відомості про яких відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, якщо такі громадяни не мають у власності іншої житлової нерухомості ніж та, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", та на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р.
Забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою:
• 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту;
• 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для громадян, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
• 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для громадян, на яких поширюється дія Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", які отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.
Державна підтримка надається шляхом:
• сплати за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджету 30 відсотків або 50 відсотків вартості нормативної площі доступного житла для відповідних категорій громадян, визначених абзацами третім п’ятим пункту 1 цього Порядку. При цьому громадянин вносить на свій поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку, кошти в обсязі 70 або 50 відсотків вартості нормативної площі доступного житла відповідно;
• надання уповноваженими банками або виконавцем (у разі, коли це передбачено законом) пільгового іпотечного житлового кредиту на строк до 30 років. При цьому відсоткова ставка фінансування за кредитами на будівництво (придбання) доступного житла, що надаються виконавцем, встановлюється у розмірі 7 відсотків річних. Відсоткова ставка фінансування за кредитами на будівництво (придбання) доступного житла, що надаються уповноваженими банками, встановлюється у розмірі облікової ставки Національного банку України плюс 2 відсотки.
Середньомісячний грошовий дохід зазначених категорій громадян (заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, відсотки, роялті, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав) разом із доходом членів їх сімей із розрахунку на одну особу не повинен перевищувати п’ятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату.
Консультації щодо реалізації програми «Доступне житло» можна отримати у Луганському Регіональному Управлінні Держмолодьжитла за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд.22,офіс 104, телефон: (06452)4-25-05,+38(066)656-05-57
Детальну інформацію про програми здешевлення вартості іпотечних кредитів, "Доступне житло" можна дізнатись з сайту https://lg.molod-kredit.gov.ua/
- 4730 переглядів