Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відзначає 65-річчя
31 серпня 1955 року рішенням відділу освіти виконавчого комітету Лисичанської міської Ради було затверджено штат першого позашкільного закладу регіону, який мав назву «Лисичанська міська Станція юних натуралістів».
Першою завідуючою стала Ніна Семенівна Бондар. З 1962 року по 1983 рік заклад очолювала Катерина Єгорівна Загадченко. Далі до 1998 року директором СЮН працювала Серафіма Іванівна Саліна.
А з 03 жовтня 1998 директором закладу призначена Олена Миколаївна Зельська. Саме під керівництвом Олени Зельської Станцію в грудні 2011 року було перейменовано в Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (СМЦЕНТУМ), який як і тоді, знаходиться в структурі відділу освіти та курирується Луганським обласним Центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Національним еколого-натуралістичним центром.
Сьогодні Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – профільний позашкільний навчальний заклад, який здійснює координаційну, інформаційну, методичну, організаційно-масову та навчально-виховну діяльність в місті. В період з 2014, коли не відбувалося координування роботи позашкільної діяльності в області еколого-натураістичного спрямування Луганським обласним центром, функцію головного природоохоронного навчального закладу взяв на себе Сєвєродонецький міський ЦЕНТУМ. При цьому під час військових подій на Донбасі було збережено матеріальну базу закладу, тепер це єдині діючі шкільні теплиці Луганської області. Саме тут, в цьому постійно - квітучому оазисі проходять заняття з юнацькою молоддю міста з флористики, квітникарства, дослідницької та природоохоронної роботи.
Основні напрями роботи СМЦЕНТУМ це екологічна освіта, пропаганда і впровадження природоохоронної роботи, трудове виховання, надання спеціальних знань у процесі дослідницької та практичної роботи. В Центрі працює 25 гуртків, перелік яких постійно оновлюється та осучаснюється. Гуртковою роботою охоплено близько 400 дітей та підлітків.
В Центрі працює 8 педагогічних працівників з вищою педагогічною або фаховою освітою, переможці конкурсів педагогічної майстерності. Директор навчального закладу, О.М. Зельська має педагогічне звання «Відмінник освіти України».
Результатом натхненної та плідної праці колективу Центру є всеукраїнське визнання. Так, у 2011 році на базі Центру було проведено Всеукраїнський семінар-практикум «Організація навчально-дослідної та практичної діяльності в об’єктах захищеного ґрунту».
У 2012 році управлінням освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації році Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді успішно пройшов атестацію.
З 2016 року в СМЦЕНТУМ була розпочата робота з міжнародного співробітництва. Протягом трьох років Центр брав участь у реалізації проєктів «Підтримка стабілізації громад, що постраждали від конфлікту на Донбасі за підтримки Міжнародної Організації з Міграцій уряду Японії». В рамках яких проведено низку тематичних зустрічей, презентацій, майстер-класів та екскурсії для людей категорії ВПО (вимушено-переміщені особи). На той час відбувалася нелегка адаптація людей, які вимушені були покинути свої домівки і починати будувати нове життя. Ця категорія дітей більше за всіх потребувала психологічної підтримки. В заходах Центру брали участь діти з числа вихованців і люди з особливими потребами та різними захопленнями.
У грудні 2019 року Центр отримав фінансову підтримку Британської Ради в конкурсі проєктів соціальної дії програми «Активні Громадяни» для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку та успішно реалізував проєкт «Краса врятує світ».
Влітку 2020 року Центр в якості партнера став переможцем у хакатоні Британської Ради з проєктом «Створення освітнього еко-коворкінгу «Флорина». Наразі триває його реалізація.
Школа флористики та фітодизайну Сєвєродонецького екологічного Центру давно вважається найкращою в Україні і постійно дає можливість учнівській молоді міста отримати якісну допрофільну підготовку для отримання в майбутньому професій сучасних напрямів. Крім того, педагогічні працівники Центру та вихованці постійно беруть активну участь у розробці різнотематичних проєктів, міжнародних та всеукраїнських конкурсах еколого-натуралістичного напрямку і мають значні досягнення. Зокрема це перемоги у Всеукраїнському конкурсі «Новорічна композиція», Всеукраїнському конкурсі-огляді «Дивовижна теплиця», Всеукраїнській виставці-конкурсу «Український сувенір», Всеукраїнській акції «День юного натураліста», Всеукраїнському заочному конкурсі робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (у 2020 році Центр має 36 переможців), в обласному етапі XІІІ Міжнародного екологічного конкурсу «Метелики – німий шедевр природи», Всеукраїнському конкурсі «Україна рушникова», Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» та інших.
Досвід Сєвєродонецького екологічного Центру з теми «Формування екологічної компетентності учнів на основі інтеграції закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму та закладів загальної середньої освіти» було у 2018 році вивчено на педагогічній раді Національного еколого-натуралістичного Центру і рекомендовано до впровадження позашкільним навчальним закладам екологічного спрямування.
Всі ці здобутки дали змогу гідно представляти Центр на Міжнародних освітніх у виставках. Як результат:
- 2019 рік бронзова медаль у виставці «Сучасні заклади освіти-2019» в номінації «Соціалізація особистості в умовах сучасних викликів»,
- 2019 рік золота медаль у виставці «Інноватика в сучасній освіті-2019» в номінації «Розробка й впровадження інноваційних засобів навчання, проєктів» , програм і рішень у закладах освіти»,
- 2020 рік золота медаль у виставці «Сучасні заклади освіти-2020 » в номінації «Міжнародне співробітництво як важливий фактор конкурентоспроможності української освітньої системи»
- 2020 рік в номінації виставкова діяльність - «Проєктна діяльність – ресурс розвитку закладу освіти»
Крім цього заклад є активним учасником заходів Міжнародної асоціації позашкільної освіти, конкурсів управління молоді і спорту Луганської обласної державної адміністрації та активно співпрацює з Департаментом екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації в рамках Регіональної програми з охорони навколишнього природного середовища Луганської області на 2018-2020 роки.
Не менш цікава в Центрі й колекція квітково-декоративних рослин. Гуртки закладу працюють в п’яти теплицях, чотири з яких знаходиться на балансі Центру. Це єдині працюючі теплиці в Луганській області, колекція рослин в яких постійно оновлюється та поповнюється і складає – понад 350 видів з 70 родин.
Зустріти рослини з шкільної теплиці можна біля пам’ятних місць, закладів соціального значення, в скверах та на бульварах м. Сєвєродонецьк. А все тому, що вихованці Центру небайдужі до навколишнього середовища, прагнуть краси, здорового способу життя, навчаються ландшафтному дизайну, флористичній майстерності та беруть активну участь в акціях з озеленення та збереження природи.
- 3809 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:30 У новорічну ніч актор, який зіграв, Люка Скайвокера у "Зоряних війнах", закликав підтримати Україну
- 12:30 До 5 років тюрми засудили жителя Луганщини за спробу підкупити прикордонника для незаконного перетину кордону
- 12:15 У Польщі побудували завод українського ОПК, але не розголошували про це
- 10:47 Росіяни у новорічну ніч атакували Україну 111 "шахедами": у Києві двоє людей загинули, 7 - постраждали (ФОТО)
- 10:30 Підрядники з рф з переробки сміття не хочуть працювати у Сіверськодонецьку, – ЛОВА
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Виплати ВПО продовжили до серпня 2025 року 28.12.2024 переглядів: 4415
- Луганчани обурилися рішенням ЛОВА створити бригади оперативного протиепізоотичного реагування 26.12.2024 переглядів: 2095
- Під час проходження служби помер військовий з Луганщини 26.12.2024 переглядів: 1664
- Програма "Житло для ВПО": скільки переселенців претендують на пільгові кредити 25.12.2024 переглядів: 1522