Луганщина: з 8 основних осередків пожеж, 4 осередки - ліквідовані. На 3 осередках - пожежі локалізовані

Луганщина: з 8 основних осередків пожеж, 4 осередки - ліквідовані. На 3 осередках - пожежі локалізовані

На території Луганської області продовжується гасіння пожеж, які виникли 30 вересня та 1 жовтня.

Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського, Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапило 32 населених пункти.

Станом на 8 год. 5 жовтня з 8 основних осередків пожеж лісових масивів, очерету та сухої рослинності 4 осередки ліквідовані, на 3 осередках пожежі локалізовані, вживаються заходи щодо локалізації осередку пожежі лісового масиву в районі с. Смолянинове, а саме:

осередок № 1 пожежа, яка виникла на околиці с. Смолянинове Новоайдарського району, вогнем пройдено понад 1,4 тис. га лісових насаджень. Сили і засоби ДСНС зосереджено на захисті населених пунктів. Залучено 717 чол. та 109 од. техніки, з них від ДСНС 351 чол. о/с та 80 од. техніки.

Завдяки комплексному застосуванню наземних сил та авіації не допущено розповсюдження вогню до населених пунктів, потреби в евакуації не було.

осередок № 2 поблизу населених пунктів Боброве, Воронове та Боровське з подальшим розповсюдженням у напрямку м. Сєвєродонецьк. Пожежу локалізовано о 19 год. 30 хв. 3 жовтня на площі близько 6 тис. га. Залучено 391 чол. та 63 од. техніки, з них від ДСНС 44 чол. о/с та 9 од. техніки.

осередок № 3 поблизу н.п. Трьохізбенка, Муратове та Капітанове (Новоайдарський район). Пожежу локалізовано о 20 год. 00 хв. 2 жовтня на площі близько 2,6 тис. га. Залучено 264 чол. та 44 од. техніки, з них від ДСНС 17 чол. о/с та 8 од. техніки.

осередок № 4 поблизу сіл Лобачеве та Геївка (Станично-Луганський район) лісова пожежа. Пожежу о 9 год. 00 хв. 4 жовтня ліквідовано.

осередок № 5 між селами Піщане, Нижньотепле та Артема (Станично-Луганський район). Пожежу очерету та сухої рослинності о 19 год. 30 хв. 3 жовтня ліквідовано.

осередок № 6 поблизу с. Вільхове (Станично-Луганський район). Пожежу локалізовано о 19 год. 30 хв. 3 жовтня на площі близько 2 тис. га. Для гасіння додатково залучено пожежний потяг. Працює важка інженерна техніка ЗСУ (ІМР). Залучено 449 чол. та 34 од. техніки, з них від ДСНС 69 чол. о/с та 19 од. техніки.

осередок № 7 поблизу с. Болотене (Станично-Луганський район). Пожежу очерету та сухої рослинності о 9 год. 15 хв. 4 жовтня ліквідовано.

За попередніми оцінками орієнтовна площа пройдена вогнем усіх 7 осередків складає понад 20 тис. га.

Авіацією ДСНС протягом 4 жовтня на території Луганської області здійснено 146 скидів (436 тон води). З початку гасіння пожеж 491 скид (1 тис. 586 тон води).

Під час ліквідації лісових пожеж виявлено тіла 11 осіб, з яких: 3 особи загинуло внаслідок отруєння продуктами горіння, 1 особа – від отриманих опіків, 3 особи – внаслідок серцевих нападів та 4 осіб причина загибелі встановлюється. Постраждало 18 осіб (у тому числі 3 співробітника ДСНС).

Інформація щодо знищення і пошкодження житлових будинків та об'єктів інфраструктури уточнюється місцевими органами влади.

Під час гасіння пожеж евакуйовано 150 осіб.

Всього до гасіння залучено близько 2 500 чоловік та 250 од. техніки, у тому числі від:

ДСНС - майже 700 чол., понад 120 од. техніки (Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська Полтавська та Харківська області), у тому числі 3 літаки АН-32 П та 2 вертольоти ДСНС. Проведено ротацію особового складу Запорізької, Кіровоградської, Донецької, Харківської та Полтавської областей. Розгорнуто пересувний пункт управління ДСНС.

За прогнозом Укргідрометцентру на території Луганської області з 5 по 6 жовтня буде спостерігатися мінлива хмарність, без опадів, вітер південно-східний 7-12 м/с, 6 жовтня пориви 15-20 м/с, температура повітря до 23 градусів тепла.

Комментарии для сайта Cackle